Pokud byste chtěli navštívit některou z našich nových poslankyň, musíte za nimi do práce nebo do Prahy. Poslaneckou kancelář v okrese zatím ani jedna nemá.

Je ale Chomutovský deník u obou dam zjistil, je to jenom dočasné. „Kancelář zřídíme v Kadani, v prvním patře dětské polikliniky zdejší nemocnice,“ říká Patricie Kotalíková (TOP09). Teď prý dělníci upravují prostory a také se vyrábí nábytek. „Předpokládám, že kancelář otevřeme začátkem září.“ Kotalíková v nemocnici stále pracuje právě na dětském oddělení.

Veřejnost tam bude moci poslankyni navštívit každé pondělí od 9 do 12 hodin, případně jindy po domluvě s regionální asistentkou.
Za tu si Kotalíková vybrala Alexandru Zdeňkovou. „Jde o moji kamarádku, kterou jsem oslovila kvůli jejím zkušenostem. Umí pracovat s lidmi a zná regionální problematiku,“ vysvětlila svůj výběr poslankyně.

Druhého asistenta má Kotalíková v Praze – Davida Čermáka. „Vybrala jsem si ho na doporučení a na základě jeho zkušeností s prací pro poslance,“ dodala k tomu žena, která se do sněmovny dostala díky preferenčním hlasům od lidí.
Zatím je možné ji kontaktovat hlavně na sněmovním mailu, webové stránky ani profil na Facebooku nemá.

To primátorka Chomutova Ivana Řápková (ODS) má obojí – vlastní webové stránky i facebookový profil. S kanceláří je však na tom podobně jako Kotalíková – zatím ji nemá. „Aktuálně u ní řeším právní záležitosti, rozhodně ale bude v Chomutově,“ říká.
Asistenty ještě také nemá vybrané. „V současnosti pracuji s přechodným týmem,“ přiznává. „Do konce prázdnin budu mít vybrané stálé spolupracovníky a budu vás o nich informovat,“ dodala.

Jaroslav Krákora (ČSSD), třetí poslanec za Chomutovsko, nechal vše při starém z minulého volebního období. Kancelář má v Riegrově ulici, poslanecké dny pro veřejnost má v pondělí odpoledne a pak případně podle dohody. Jediným asistentem zůstává kontroverzní osoba politického i chomutovského života Roman Houska.