1.) Máte nějaký konkrétní cíl, kterého byste chtěl/a během následující čtyřleté práce ve sněmovně dosáhnout (především politický ale třeba i osobní)? Jaký?
2.) Je naopak něco, čemu se chcete určitě při práci poslance/kyně vyhnout?
3.) Pro I. Řápkovou a P. Kotalíkovou: Už jste se stačily s prostředím ve sněmovně seznámit? Jak na Vás zapůsobilo, překvapilo Vás něco?
Pro J. Krákoru: Čeká vás nějaká změna v práci poslance oproti předchozímu období - jiná kancelář, jiní asistenti, jiná politika (jednoznačně opoziční)?
4.) Chcete nějak jako poslanec/kyně pomoci i Chomutovsku? Jak?
5.) Zkuste jednou větou charakterizovat, jak budou vypadat Vaše následující čtyři roky (osobně, politicky, pracovně)? Může to být třeba motto nebo prostě to nejjednodušší, co Vás napadá, když si představíte následující čtyři roky v práci poslance.

Krákora: Zdravotnictví, rychlejší dostavba R7

1.) Mým cílem je dobrá práce ve sněmovně, zdravotním výboru a chci předložit několik návrhu zákonů týkajících se zdravotnictví.
2.) Chci se určitě vyhnout nedůstojnému chování poslance ve sněmovně, které nebylo v minulém období zcela výjimečné u některých kolegů. Rovněž chci podpořit eventuelně některé dobré návrhy zákonů vzniklých napříč politickým spektrem a sloužící občanům ČR.
3.) Změn u opozičního poslance je málo, respektive téměř žádná. Uvidíme, jaká bude situace dále. Chtěl bych být důsledným, ale opozičně konstruktivním poslancem.
4.) Chomutovsku chci pomoci zvláště v problematice zdravotnictví, sociálních věcí, životního prostředí a rychlejší dostavby silnice R7.
5.) Poctivá práce pro občany České republiky, Ústeckého kraje.

Řápková: Příjemnější život slušným lidem

1.) Moje cíle práce ve sněmovně jsou veřejně deklarované a známé. Změnami v legislativě chci pomoci městům a obcím ke zvýšení bezpečnosti na jejich území. Zavést účinná opatření proti nepřizpůsobivým, zabránit zneužívání sociálních dávek. Dále zavést systém 5x a dost v přestupkovém řízení, zavést tvrdší postihy za lichvu, výrobu, držení a distribuci drog. Zlepšit komunitní soudržnost obyvatel.
2.) O ničem nevím…
3.) Poslaneckou sněmovnu jsem v minulosti již navštívila. S pracovním prostředím ve sněmovně se právě seznamuji a zatím mě nic nepřekvapilo.
4.) Jde o problematiku českých měst a obcí, kterou znám důkladně z Chomutova. A moje práce bude směřovat právě k pomoci městům, tedy i Chomutovu. Na podzim zde budu ve funkci primátorky končit, ale dále jako poslankyně chci městu pomáhat. Jsem připravená reagovat na všechny podněty od starostů obcí i od všech občanů.
5.) Zpříjemnit život ve městech slušným a spořádaným občanům.

Kotalíková: Změnit vzdělávání lékařů

1) Budu se snažit upravit vzdělávání ve zdravotnictví (lékařů i zdravotních sester), protože většina tzv. malých nemocnice se potýká s personálními problémy. Lékaři absolventi preferují práci na klinikách, kde mají zajištěno kompletní vzdělávání. Lékař z „malé nemocnice“ musí velkou část své přípravy absolvovat mimo své základní pracoviště (na klinice), což přináší problémy jemu i jeho základnímu pracovišti. Na druhou stranu je problém odchodu již plně kvalifikovaných lékařů do zahraničí.
Problém je i u dětských sester, které nyní musí po střední škole studovat dalších 6 let, aby mohly pracovat na dětských odděleních.
Osobní cíl: Chci si každou volnou chvíli užít v rodinném kruhu, aby mi „mezi prsty“ neprotekly 4 krásné roky dětství mých synů.
2) Nechtěla bych zabřednout do širokosáhlé nicneříkající politické mluvy. Preferuji konkrétnost.
3) Sněmovna je zatím pro mne neuvěřitelné bludiště. Jsem zvědavá, jestli se mi podaří se ve Sněmovně za volební období alespoň trochu orientovat.
4) Samozřejmě, že bych ráda Chomutovsku pomohla, ale bohužel zatím nevím, jaké budou mé možnosti.
5) Pro mě budou následující 4 roky pravděpodobně hektické a velmi vyčerpávající vzhledem k souběhu práce poslance, primáře a matky dvou malých dětí.