Novinku potvrdil primátor Chomutova Marek Hrabáč (ANO): „Vycházeli jsme z požadavků návštěvníků a lidí v blízkém okolí a dohodli se s bankou,“ uvedl. „Mělo by to být v řádu týdnů, bez ohledu na rekonstrukci, která tam právě probíhá,“ doplnil.

Vedení města se snaží vyjednat také peněžní automat pro Horní Ves, která patří k lepším adresám nedaleko centra města. „Lidé mě bombardují, že jim tam chybí, takže jsem v tomto směru vyvinul aktivitu,“ předeslal náměstek primátora Milan Märc (Nový Sever).

Bývalý mlýn na Chomutovce v ulici Kostelní.
Ostuda Chomutova? Bývalý mlýn. Může se dočkat nového života

Podle jeho slov by se mělo jednat o sdílený bankomat, kde mohou hotovost vybrat klienti několika bank za stejných cenových podmínek jako ve vlastní bankomatové síti. Umístěný by mohl být v některé z městských budov – například v Jitřence nebo volnočasovém Domečku.

Město totiž nemůže nařizovat vlastníkům, aby si nechali zabudovat bankomat do svých objektů. Potíž je i to, že městské budovy mají jen omezenou pracovní dobu a bankomaty pak nejsou přístupné 24 hodin denně.

V litoměřické nemocnici mají porodní gauč od 20. prosince loňského roku a je o něj obrovský zájem. Teď bude i v Chomutově.
Nemocnice v Chomutově dostane porodní gauč. Novinka už je na cestě

Pro banky je problematické, když mají poskytnout servis nebo je doplnit peněžní automat, ten je však umístěný provozovně, jež má právě zavřeno. K takové situaci už došlo například na náměstí 1. máje. Jednalo se o bankomat ve vinotéce. „Proto řešíme, jestli není jiný vhodnější prostor. Narážíme ale na to, že se jedná o památkovou zónu,“ poznamenal primátor.

O rozmístění bankomatů rozhodují bankovní domy. Vedení měst však mají možnost je oslovit v případě, že lidé pociťují nedostatek a obracejí na ně, že službu postrádají.

Mohlo by vás zajímat: Daň z nemovitosti letos stoupla. V Chomutově o stovky korun

Zdroj: Deník/Miroslava Šebestová