V ulici 1. máje se vysadí lípy a jasany, které doplní současnou alej. Stromy, které v tomto místě již částečně odumřely, budou plnit nejen estetickou funkci, ale také svými kořeny zpevní svah pod komunikací.

V ulici Přísečnická, v místě příjezdu z Chomutova u uvítací tabule, byl nesourodý trávník a plevel. Místo oživily barevné keře především zimolezu a tavoly.

Veseleji vypadá také trávník naproti mateřské škole. Rostliny tam tvoří ozdobný kruh, dominantou kruhu jsou stromy ukotveny třemi kůly.

Město dále připravuje výsadbu jeřábů po turistické trase směrem z Nového Zvolání až k vejprtskému hřbitovu. Akce by měla být hotová do konce letošního roku.

Město Vejprty získalo podporu na obnovu stromů z programu Nadace ČEZ v Grantovém řízení Stromy 2011. Správní rada nadace schválila poskytnutí příspěvku 200 tisíc korun.

Nové, moderně vysazené rostliny jsou hlavně přínosem ke zlepšení životního prostředí a bezpečnosti kolem silnic. Nevhodná výsadba a neodborná péče ohrožují například domy, auta, ale co je výrazně horší, i chodce. Hlavně z těchto důvodů je projekt přínosem pro všechny obyvatele a turisty města. (gav)