Dvacet pět tisíc. Třicet! Třicet pět! Osmdesát!! Tak nějak vypadala „přetlačovaná“ podnikatelů v charitativní dražbě, která byla součástí páteční módní přehlídky v chomutovském divadle. Cena za šest děl (čtyři obrazy, jedna plastika a jeden kovový přívěšek) se vyšplhala celkem na 684 tisíc korun.

Dvacet, třicet, sto

Do dražby, kterou vedl moderátor celého večera Marek Vašut, se aktivně zapojilo jen asi deset lidí ze sálu, ale částky stály za to. Desetitisíce létaly jako vajíčka po Paroubkovi.

Slušnou laťku nastavil hned na začátku podnikatel a předseda představenstva KLH Chomutov Jaroslav Veverka, když u obrazu Zelené kobyly od Marie Svobodové přebil všechny své konkurenty velkými skoky až na celkových sto tisíc. Jenže nakonec to byla částka skoro nejnižší. Například Zdeněk Fojtík (CV Relax – Kamencové jezero) dal za sošku tanečnice od Vojtěcha Návrata 170 tisíc.

Další obrazy vydražili třeba Karel Rypl (Silnice Group) nebo Václav Kordulík (World Invest).

Peníze pro děti

Suma za šest děl se po sečtení vyšplhala na 684 tisíc korun. Před dvěma lety se na stejné akci podařilo získat 300 tisíc korun. „Děkuji vám všem, byli jste úžasní, úžasní, nejúžasnější,“ poděkovala primátorka Ivana Řápková přítomným při následném předání šeku. Peníze totiž putovaly do chomutovského zařízení Klokánek, které funguje při Fondu ohrožených dětí.

Slovy díků nešetřila ani ředitelka chomutovského Klokánku Karin Sobotková. „Snažíme se našim dětem poskytnout maximum, ale naše možnosti jsou omezené. Výsledkem dnešní dražby je vzkaz našim dětem, že tu pořád jsou lidé, kteří jim umí a chtějí pomoci,“ řekla.

Klokánek použije peníze na dokončení oprav dvou bytů v budově na Kamenné, kterou nyní rekonstruuje. „V nových dvou bytech najde azyl osm dětí. Peníze nám pomohou pokračovat v rekonstrukci. A něco použijeme na dovybavení současných bytů,“ řekla Sobotková. Chomutovský Klokánek se nyní stará o osm dětí.

Topmodelky v divadle

Charitativní dražba proběhla v rámci módní přehlídky nazvané Chomutovská noc módy. Na molu se procházely i topmodelky, jako například Diana Kobzanová, Iveta Lutovská, Kateřina Průšová, Lucie Hadašová (na snímku vlevo), Zuzana Jandová nebo Michaela Salačová.

Nutno ale dodat, že sál nebyl ani zdaleka plný. Paradoxně nejvíc volných míst zelo ve V.I.P. sektoru, v jehož čele sedělo vedení města.