Sobotní festival Kamenčák byl pro mnohé velkým zklamáním. Hlavní hvězdy večera, skupina Nightwork, do Chomutova sice dorazily, ale nevystoupily. Zpěvák Vojta Dyk těsně před vystoupením zkolaboval a musela jej odvézt záchranka. Manažer skupiny již ale slíbil náhradní koncert.

Přijedou přímo do Chomutova

„Náhradní termín určitě vymyslíme,“ uklidňuje manažer Nightworku Filip Šmíd. „Teď ale čekáme na výsledky od lékařů,“ dodává. Podle jeho slov hledá produkční skupiny alespoň dva volné termíny, ve kterých by se mohly uskutečnit zrušené koncerty. Ty už ale byly čtyři. Podle jeho slov ale Nightwork přijede přímo do Chomutova. „Určitě v Chomutově vystoupíme, jelikož jsem tam ještě nebyli a těšili jsme se,“ slibuje Šmíd fanouškům.

Nevyhazujte lístky

Ti kteří v sobotu na festival přišli a chtějí vidět Nightwork, by si měli ještě uchovat lístky. Při vstupu na náhradní koncert je budou moct znovu použít, aniž by vyndali ze svých peněženek korunu.

Příčina kolapsu Vojty Dyka ještě není zcela známá. „Byla to celková únava organismu po nedoléčené nemoci,“ informuje Šmíd. Podrobnější důvody se objasní až poté, co budou známy výsledky testů, které provedli lékaři. „Ti ale již nyní vyloučili závažnější onemocnění,“ dodal.

Kapela Nightwork má před sebou ještě řadu naplánovaných koncertů. Jak to bude s nimi, není zatím jasné. „V sobotu máme mít Festival v Panenském Týnci, kam bychom moc chtěli jet. Zdraví je ale stále na prvním místě,“ říká produkční Regina Hauserová. Je tedy možné, že ke čtyřem zrušeným koncertům přibude ještě další. Podle Šmída jel totiž Vojta Dyk na dvě stě procent. „Když se něco nedoléčí, tak je to pak ještě horší,“ řekl.

Náhradní termín o kterém se vedou jednání mezi Nightworkem a společností Kultura a sport Chomutov je ještě ve hvězdách. Kvůli zdravotnímu stavu Dyka jej nejde upřesnit. Zda tedy bude v září, na podzim, nebo ještě později se zatím neodvažuje nikdo říct. Kalendář skupiny na další měsíce je totiž poměrně dost nabitý.