Ten na konci února evidoval ve své evidenci 8 462 lidí z Chomutovska. Z toho drtivá většina z nich (8176) jsou lidé ve věku 15 až 64 let, kteří mohou okamžitě nastoupit do práce. V přepočtu na počet obyvatel to znamená, že bez práce je 9,6 procenta lidí, v evidenci úřadu je tudíž skoro každý desátý.

Míra nezaměstnanosti v Ústeckém kraji zůstala v únoru na 9,2 procentech. Nadále je nejvyšší v republice. Zatímco ve všech okresech České republiky podíl nezaměstnaných klesl, pouze ve třech v Ústeckém kraji vzrostl. Je mezi nimi právě i Chomutovsko.

V sousedním Mostecku je nezaměstnanost stále nejvyšší v republice (11,5%), ale co do absolutních čísel je tu nezaměstnaných jen o tři sta více než na Chomutovsku.

Přestože v kraji je dlouhodobě nejvyšší nezaměstnanost v zemi, objevují se firmy, kteří nemohou najít pracovníky. Podle analýzy krajského úřadu práce za to do jisté míry může struktura nezaměstnaných. Firmy poptávají hlavně lidi do výroby, na úřadech převládají vyučení v oblasti služeb. Nejhůř shánějí práci lidé se základním vzděláním. Velké procento lidí v evidenci navíc tvoří ti, kteří o práci nemají zájem.