„Vybavení tu máme nadstandardní,“ chválí si ředitelka tamní mateřské školky Lada Mixová. „Hřiště střídáme, aby měly děti co nejrůznorodější zážitky. Někdy jim dáváme na výběr, řeknou třeba, že chtějí na velké hřiště za bytovkami, kde je trampolína,“ dodává.

Deník na návštěvěDeník na návštěvěZdroj: DeníkMenším výletem bývá cesta do dětského lesa v Hořeneckém lesíku, ve kterém stojí malá dřevěná chaloupka, kolem jsou dětské prvky a naučné tabule. Školka tam navíc doplňuje krmelec. „Chodíme si tam s dětmi nejen hrát, ale také pomáhat přírodě a pozorovat ji. Sledujeme třeba srny nebo zajíce. Je tam také několik velkých mravenišť, můžeme po zimě sledovat, jak se probouzejí,“ zmínila ředitelka.

Ve školce v Nezabylicích je přihlášeno 19 dětí, kapacita dosahuje dvaceti. V první etapě rozvolňování nejtvrdšího lockdownu, která aktuálně probíhá, smí docházet jen budoucí prvňáci a děti záchranářů. Celkem se jedná o 13 dětí.

„Je nám líto, že ostatní děti musí být vyloučené. Týká se to i sourozenců, kdy jeden do školky smí, protože je předškolák, mladší ale ne. Přitom se stejně doma potkávají,“ okomentovala ředitelka školky vládně nastavená pravidla.

Povinné testování antigenními testy jde díky nízkému počtu rychle a dobře, jen se musí odehrávat venku, protože školka nemá prostory, aby mohla oddělit děti. Testování probíhá dvakrát do týdne a podle dosavadních výsledků není žádné z tamních dětí pozitivní na covid-19.