Kdo dostal nové číslo Chomutvských novin a přečetl si ho, musel se divit. Kromě Tří králů tam našel i názory opozičních zastupitelů.
Zatímco na Bonifáce a spol. mohl narazit v radničním titulu i dříve, jiné názory než od vedení města musel čtenář hledat s mikroskopem a stejně by je nenašel.

To se teď změnilo. K rozpočtu města se vyjadřují kromě dvou koaličních zastupitelů i dva opoziční. Ladislav Drlý a Vladimír Koten v příspěvcích kritizují některé kroky bývalého a současného vedení města, samozřejmě k tématu rozpočtu.


Velká změna proti minulosti

To opozice dělala často, ale takřka nikdy k tomu nedostala prostor v Chomutovských novinách, které město vydává a platí z rozpočtu, tedy z daní občanů. Za to bylo bývalé vedení města opakovaně kritizováno, protože radniční noviny propagovaly vládnoucí politiky místo toho, aby informovaly občany.
Změnu v obsahu avizovala nová vláda. Otevřeně o nutnosti změny mluvil nový radní Milan Märc. Odmítá však, že by to byla pouze jenom jeho práce. „Je to zásluha celého vedení města. Osobně jsem rád, že se to povedlo,“ říká März.

Dodává, že jde zatím o první „vlaštovku“, obsah novin se má dál měnit. Je tak možné, že se Chomutováci v novinách, které si platíme všichni, dočkají pestřejších názorů.

Chomutovské noviny vycházejí v nákladu 22 500 kusů, jsou rozdávány zdrama do schránek obyvatelům Chomutova. Jejich vydávání stojí ročně přes tři miliony korun.