Mohli byste lampy v naší ulici dát silnější žárovku, není vidět na auta na parkovišti. Proč nám nepřistavíte kontejnery na trávu ze zahrádek?
Tyto a mnoho dalších dotazů zaznívalo na setkání s občany, které pořádalo předchozí vedení města.

I to nynější bude v těchto setkáních pokračovat. „Město Chomutov zve obyvatele lokality Kamenná k Setkání s občany, které se bude konat ve čtvrtek 3.února od 16 do 17 hodin v Tip Clubu v ulici Zahradní,“ informuje tisková mluvčí města Šárka Schönová.

Únorová schůzka je první podobnou akcí po volbách, následovat budou další (viz box). Novinka to bude především pro primátora Jana Mareše, oba jeho náměstci už setkání absolvovali dříve, stejně tak šéfové odborů, zástupci dopravního podniku, technických služeb či městské policie, kteří se zúčastní i nových setkání.

Kdy a jakých částí města se setkání týkají:
Únor – Kamenná 3.2.2011 16 – 17 hodin, Tip Club, ulice Kamenná, Školní pěšina, Kamenný vrch, Jasmínová.
Březen - střed města a okolí Pražské ulice
Duben - okolí Kadaňské a Nové Spořice
Červen – Zahradní a Písečná
Září – Horní Ves
Říjen – okolí nemocnice
Listopad – Březenecká a Zátiší
Leden 2012 – Zadní Vinohrady a okolí Kamencového jezera.

Data, časy a místa magistrát upřesní ještě před konáním setkání a bude o nich informovat jak na webu, tak v Chomutovských novinách. Přesné vymezení lokalit včetně ulic rovněž najdete na internetových stránkách města.


Pro obyvatele jednotlivých městských částí je to možnost, jak přednést svá přání nebo stížnosti rovnou vedení města. A obecně platí, že jejich připomínky se město snaží vyřešit rychle a pružně. A pokud něco vyřešit nejde nebo by to bylo moc drahé, dozví se to občané většinou rovnou na místě.

Město už také zveřejnilo přehled občanských požadavků z uplynulých schůzek na webových stránkách města a vedle nich současný stav nebo způsob řešení. Setkání, která dříve byla na radici a poté se přesunula do jedntolivých částí města, budou každý měsíc vyjma letních prázdnin.

Splněné podněty (některé vybrané příklady):
Kamenná – na nebezpečnou křižovatku mezi Březeneckou a Kamennou přibyly svítící okraje značek pro přednost v jízdě
Sluneční ulice – město nechalo opravit dlažbu na zničeném chodníku
Ulice V. Nezvala – oprava lampy