Kdo někdy jel v posledních letech do Kadaně, nemohl ho bez povšimnutí projet.

Kruhový objezd kousek před vjezdem do města, u průmyslové zóny Královský Vrch, je totiž nepovedený a podivně postavený. Nadávají na něj řidiči, problémy s vytáčením mají hlavně náklaďáky, kterých do zóny jezdí denně desítky.


Taxikáři jezdili přes objezd rovně


„Tehdejší firma ho postavila trochu jinak, než měla. Je vyosený, mimo osu silnice,“ říká šéf dopravního odboru kadaňské radnice Ivan Bejček. Podle něho tam třeba taxikáři kruhový objezd projížděli rovně, protože to šlo. Musela se tam proto dát betonová svodidla.

Kvůli dřívějším sporům o pozemky tak kruhák nestojí tak, jak by správně měl. To by se mělo nejpozději do konce příštího roku změnit.

Ústecký kraj, kterému silnice patří, ale počítá se stavbou nového. Udělá ho při opravě celé silnice. „Na tento projekt je již zpracována dokumentace, podána žádost do ROP a vydány příslušné souhlasy stavebních úřadů,“ uvedla mluvčí krajského úřadu Magdalena Hanáčková.

Kdy budou auta jezdit po rozšířeném objezdu, se zatím neví. Podle kraje by oprava měla být realizována někdy mezi polovinou letošního a koncem příštího roku.

Řidičům, kteří do Kadaně odbočují ze silnice I/13, se tak uleví, i když možná ztratí téma hovoru, když příště do města pojedou.

Z Hofmanringu Novákoring?

Někteří z Kadaňáků nazývají kruhový objezd posměšně Hofmanring, podle příjmení majitele kadaňské stavební firmy, která křižovatku stavěla, a v narážce na jméno německého okruhu pro závody Formule 1.

Situační nákres nového objezdu, který potřebují úřady k vydání stavebního povolení, zpracovávala firma Multitechnik – divize II, s.r.o., v níž kdysi figuroval politik Alexandr Novák a který stále figuruje ve firmě Multitechnik.