Nejpalčivější situace ale vládne v Chomutově. Nemocnice inzeruje na svých webových stránkách nabídku práce pro lékaře a odborné asistenty na třinácti pracovištích – anesteziologicko resuscitační, dětské, gynekologicko – porodnické, chirurgické, interní, neurologické, onkologické, ortopedické, plicní, rehabilitační, radiodiagnostické, urologické oddělení a léčebna dlouhodobě nemocných.

Provozovatel chomutovské nemocnice Krajská zdravotní a. s., která má pod svými křídly celkem pět nemocnic kraje hledá řešení v nouzi. Zavazuje si mediky už na vysoké škole.

„Máme padesát mediků ve stipendijním programu a počítáme s nimi k doplnění našeho stavu,“ řekl ředitel společnosti Eduard Reichelt. „Kdyby přišli všichni, naše personální situace se velmi vylepší. Neříkám, že bude vyřešena, ale trochu si oddechneme,“ dodal ředitel.

Situace není příliš růžová ani v Nemocnici Kadaň. Už v březnu Deník psal, že doktoři chyběli na čtyřech odděleních: interně, gynekologii, chirurgii a dětském. Ani po půl roce se situace nezměnila a na internetovém portálu kadaňské nemocnice je stále zavěšena nabídka. Láká mimo jiné i na nevratnou stotisícovou půjčku a další výhody. Podobně postupuje i chomutovská nemocnice.

Lékaře nehledají jen nemocnice, ale zájem je také o soukromníky s vlastními ambulancemi. Například v Březně u Chomutova nemají v místě zubařskou péči.

„Je tu praktický lékař a pediatr, chybí nám jen ten zubař. Ale těch je nedostatek všude,“ uvedl starosta Zdeněk Valenta.

Krajská zdravotní, jejíž vlastníkem je Ústecký kraj, sdružuje pět nemocnic: v Mostě, Teplicích, Chomutově, Ústí a v Děčíně. Pracuje v nich přibližně 6300 zaměstnanců, z toho 820 lékařů.

S použitím ČTK