Centrum se před minulým víkendem připravovalo na to, že oočkuje 3600 lidí. Získalo totiž narychlo větší dodávku vakcíny proti covid-19. Hlavním úkolem bylo sestavit tým, který by tak velký úkol zvládl, což se podařilo zapojením lékárníků, studentů a přátel nemocničního personálu.

Za sobotu podali dávku 1795 lidem, v neděli, kdy šlo všechno lépe od ruky dokonce 2379. „Dostali jsme 360 skleniček vakcíny AstraZeneca, kdy v jedné je deset dávek, snažíme se ale, aby nepřišla ani kapka nazmar, takže někdy natáhneme i jedenáctou nebo až dvanáctou dávku,“ přiblížila vedoucí očkovacího centra a náměstkyně ředitele nemocnice Patricie Kotalíková. „Dalších dvacet lahviček jsme měli v lednici z předchozí dodávky,“ doplnila.

Při mimořádné akci pracovali zdravotníci i jejich podpůrný tým opravdu nadoraz. „Atmosféra ale byla neuvěřitelná a pozitivní. Přicházeli k nám lidé, kteří mají o očkování obrovský zájem, protože věří, že jim pomůže. Byli nesmírně vděční,“ podotkla Kotalíková.

Velkou dodávku nedostatkové vakcíny získala Nemocnice Kadaň od Ústeckého kraje. Podle krajského radního Radima Laibla se jednalo o zůstatek vrácený praktickými lékaři. „Kadaň získala přebytek dávek vakcíny, které měly být rozdělené mezi 250 praktických lékařů v kraji, část se nám ale nečekaně vrátila,“ přiblížil Laibl. „Museli jsme narychlo najít někoho, kdo bude schopen tento vyšší počet zvládnout. Oslovili jsme několik center, řada z nich by ale byla schopná proočkovat jen stovky, proto jsme se obrátili na Kadaň, která se na to dokázala připravit,“ vysvětlil.

V kadaňském centru pokračují v očkování i nadále a přijímají zájemce ze všech měst, nejen z Kadaňska a Chomutovska. „Přijíždějí k nám například i lidé z Hradce Králové, Ústí nad Labem nebo z Prahy. Bereme každého, kdo je pojištěncem a splňuje podmínky,“ potvrdila lékařka.

Očkování už není tak masivní jako při mimořádné víkendové akci. V pondělí 8. března v nemocnici obstarali 270 zájemců, v úterý 375. Počty se odvíjejí podle toho, jak velká dodávky vakcín dorazí. Ty jsou stále nepředvídatelné, situace se ale zlepšuje. „Jedna přišla v pondělí, ve středu čekáme další, takže bychom chtěli ve čtvrtek a v pátek očkovat po pěti stech lidech. Registr máme naplněný,“ doplnila Kotalíková.