Někde si obyvatelé musí zvykat na nového starostu. Například v horském Kalku už na radnici neuvidí Pavla Káše, který obci šéfoval pět funkčních období, tedy dvacet let. Nahradila ho Miluše Lauková ze sdružení Volte naše ženy, která se do zastupitelstva nejdříve nedostala, byla první náhradnicí. Místostarostou je Pavel Slášek z Věcí veřejných.

Dvanáct let starostoval ve Spořicích Josef Ješetický. I když v obci jeho KSČM volby jasně vyhrála a Ješetický získal nejvíce hlasů, na křeslo to nestačilo. Pět komunistických zastupitelů bylo přehlasováno o jediný hlas, obecní úřad se tak otevřel Romanu Brandovi ze sdružení Pro budoucnost Spořic.

Končí i dlouholetý starosta Místa Jiří Luťcha, obec u Hasištejnu zažije generační obměnu. Dosavadnímu starostovi se přiblížila sedmdesátka, oproti tomu zastupitelé poslali na nejvyšší post Stanislava Bělského, kterému je pětadvacet let.

Změny se také dají čekat v nejmenším městě na Chomutovsku, v Loučné pod Klínovcem vystřídal Rostislava Velka Petr Freiberg. Velek kandidoval samostatně a do zastupitelstva se nedostal.

Cedulku na dveřích si také budou muset změnit na úřadě ve Výsluní, Werner Klenot nahradil Milana Čapka. V jiné horské obci, Hoře Svatého Šebestiána, usedne do nejvyššího křesla místo Karla Hejduka Jan Koutský, člen sdružení Lidé pro hory, které získalo přesvědčivou většinu v zastupitelstvu. V Křimově, kde proti sobě stáli dva nesmiřitelní rivalové, dosavadní starosta Petr Tolar a nedávno odvolaný Zdeněk Vokatý, bude vládnou Soňa Kališová, která kandidovala za stejnou stranu jako Petr Tolar.

V Mašťově Josefa Slunéčka vystřídal Zdeněk Laštovka. K očekávané změně došlo ve Chbanech, tamější starosta Jiří Zajíc dopředu avizoval, že ve vedení obce už být nechce. Chbanští si zvolili Jiřího Hoření, který dostal nejvíce hlasů.

Kde mají od listopadu nového starostu:

Hora Sv. Šebestiána – Jan Koutský, místostarostka Lenka Štelcichová
Chbany – Jiří Hoření, místostarostka Irena Kobzová
Kalek – Miluše Lauková, místostarosta Pavel Slášek
Křimov – Soňa Kališová, místostarosta Hynek Bošina
Loučná pod Klínovcem – Petr Freiberg, místostarostka Jana Müllerová
Mašťov – Zdeněk Laštovka, místostarosta David Slunéčko
Místo – Stanislav Bělský, místostarosta Boris Liška
Spořice – Roman Brand, místostarostové Stanislav Rychetský, Jan Kujíček
Výsluní – Werner Klenot, místostarostka Sabina Čadková