Mapa se věnuje i hlavním silničním tahům na Chomutovsku, menší silničky či úseky nemapuje. Z mapy vyplývá, že největší nebezpečí čeká na řidiče při cestě z Chomutova do Prahy. Ta získala sytě červenou barvu, která znamená středně vysoké riziko. Horší už je jenom černá, kterou ale žádná ze silnic na Chomutovsku nemá.

Po „červené“ jezdí Chomutováci jen k bývalé křižovatce smrti, od ní se už stává nehod méně. Je velmi pravděpodobné, že po nedávném otevření dalšího úseku nové silnice poklesne i počet tragických událostí. Nejbezpečnější jsou totiž dálnice a čtyřproudové silnice.

Lépe v hodnocení dopadla „sedmička“ od Chomutova do Hory sv. Šebestiána, podobně jako „třináctka“ ve směru na Karlovy Vary. Tam je však riziko stále středně vysoké. Cestu do Varů podobně jako do Prahy ztěžují nepřehledné úseky a velmi rychle jezdící řidiči.

Z hodnocených úseků je nejbezpečnější silnice číslo 13 do Mostu, tam už je riziko menší. Pokud však auta sjedou z Mostu na Litvínov, čeká je nebezpečná černá trasa.

Hodnocení rizikovosti vyplývá z dlouhodobého celoevropského výzkumu za poslední tři roky.