Nikdo z nás není Pohlreich, ale svůj názor máme. A stejně jako stovky dalších lidí chodíme na obědy v centru Chomutova, protože tu máme redakci. Proto jsme se rozhodli pro test restaurací s poledním menu. Není jich málo a liší se dost. Čím a jak? Sledujte náš seriál, který bude vycházet v pátek v novinách a v sobotu na webu.

Nechodíme nahlížet do kuchyně a neřešíme, jakým nožem kuchař krájí maso. Stejně jako každý, kdo má polední pauzu na oběd a chce se hlavně rychle a levně najíst. Zajímají nás obyčejné věci – jestli jsou brambory dobré či jestli je ve vepřové směsi dost masa. A pochopitelně věci okolo – čekáme na hotovku čtvrt hodiny? Mají velký výběr? Kolik tu menu stojí? Kouří se tu? Dali jsme si jasný cíl – posoudit obědové menu v restauracích podle toho, co nám oběd dokáže zpříjemnit nebo naopak otrávit tak, jako běžným lidem.

Už jsme pár restaurací navštívili, další nás čekají. Aby bylo poznatků dost a co možná nejrůznějších, obědy posuzují hned tři redaktoři. K našim postřehům budete moci přidat své, a to na našem webu. První díl v tištěné podobě vydáme tento pátek, 4. března.

Výsledky již proběhlých testů

Don Diego - známka: 2,3

U Dvou Rytířů - známka 2,5

Jídelna Bílá labuť - známka 3,5

U Dvou medvídků - známka 3,16

Restaurant The Pub - známka 4

Gest - známka 1,6

Hradčany - známka 1,8

Quaranta - známka 3

U Franců - známka 3,2

Jídelna Hajšo - známka 2

Radora - známka 2,16

Sklípek - známka 2,8

Knossos (Jirkov) - známka 2

U Kocoura - známka 1,5

U radnice (Jirkov) - známka 1,8

Mertin - známka 2,3

Globus - známka 1,8

Monika - známka 2,66

Český dům - známka 2,33

Zelený strom (Otvice) - známka 2,16

Firo - známka 3,5

U Fešáka - známka 1,66

Sportovní hala - známka 2,83

Restaurant City - známka 1,5