„Uřízla bych mu ptá.a, kryplovi jednomu!" „Ten by se hodil jako trenažer pro naše rotvajlery. Pěkně by si ho rozervali." Bojovné vzkazy se kupí na sociálních sítích pod podobiznou muže, který v Jirkově sexuálně napadl devítiletou dívku. Policie po něm zatím pátrá marně.

Všude po Jirkově visí letáky s podobiznou násilníka, kriminalisté na nich prosí o pomoc při pátrání. A několik indicií se jim díky tomu sešlo. „Několik poznatků od občanů máme. Zatím je prověřujeme a vyhodnocujeme," potvrdila Chomutovskému deníku Veronika Hyšplerová, mluvčí krajské policie.

Právě vyšetřovatelé z krajského ředitelství v Ústí nad Labem pátrání vedou. Je to proto, že dívka je nezletilá a napadení zvrhlíka bylo násilné. Zatím ale pachatele nemají. „Intenzivně po něm pátráme," ujistila mluvčí.

Muž zaútočil v pondělí 5. května na holčičku kolem sedmé hodiny ráno v ulici Koněvova, což je klidnější část Jirkova. Dívka měla velké štěstí muže při činu vyrušila svědkyně, a tak se dal na útěk.

Identikit muže, který napadl malou školačkuJak vypadal?
Odhadem třicetiletý útočník má bílou pleť, normální postavu a měří kolem 180 centimetrů. Má poměrně husté, krátké tmavě hnědé vlasy, sčesané dozadu s výraznou pěšinkou a ofinou. Na sobě měl světle modrou mikinu s černým nápisem v oblasti prsou, matné šusťákové kalhoty s kapsami na bocích kolem kolen a černé, spíše sportovní boty.