Na zámku Červený hrádek z nich sestaví nevšední výstavu, kterou budou moci lidé navštívit od 14. ledna do 26. února.

Na zámku budou k vidění a především k vyzkoušení exponáty z putovní výstavy Hry a klamy. Jsou rozčleněny do tématických okruhů Člověk, Prostředí, Hry a Zajímavosti. Návštěvníci se mohou dozvědět něco smyslech a genetice člověka, přírodních jevech či o předmětech, které používali v domácnosti naši předkové.

Návody u exponátů jsou vícejazyčné a skládají se zpravidla ze tří částí zadání úkolu (co se má udělat), řešení (co se stalo nebo má stát) a vysvětlení (proč se to stalo).

Ve vybraných osmi dnech bude navíc výstavu provázet také doprovodný program. Lidé z různých společností, například ČEZ, Severočeské doly nebo Severočeské vodovody a kanalizace, tu budou pořádat semináře ze svého i názorné ukázky svých zajímavých zařízení. Tyto dny by měly podle organizátorů zaujmout hlavně základní a střední školy.

Výstava bude umístěna v prohlídkovém okruhu zámku Červený hrádek a pro veřejnost otevřena každý den. Součástí bude také IQ shopu, kde si mohou nadšenci zakoupit hlavolamy, rébusy a hry. Výstava bude zahájena 14. 1.