Jde o třetí cenu v naší velké soutěži (viz kupon dole). Na co se můžete těšit, pokud ji získáte? Do Chomutova dorazí v úterý 30. dubna Lukáš „Tydýt" Pavlásek a Karel Hynek alias Borec. Kdo byl na loňské akci v Kulisárně, ví, co může očekávat. Třetí do party je tentokrát zakladatel trapnomagie v Čechách Richard Nedvěd, kterého znáte z reklam i mnoha televizních pořadů.

Pořadatelé z agentury Dimension Advertising tentokrát zvolili větší prostory, konkrétně velký sál v chomutovském kině Svět. Začátek je v 19 hodin. „Kino, včetně vnitřní kavárny, bude ale otevřené už od 16 hodin, takže návštěvníci si budou moci dát nějaké to občerstvení či kávu," dodává k tomu Jakub Hrabák ze zmíněné agentury s tím, že vše si budou moci vzít sebou na sál.

Promo kupon - Na stojáka

Prozradíme: První ze dvou soutěžních kuponů vyjde v úterním vydání!

Rozhovor: Na stojáka boduje. „Teď přemýšlím nad Partičkou…"

Byl to on, kdo do Chomutova přivedl stand-up comedy. Teď pořádá další akci Na stojáka a vstupenky zmizely během tří dnů. Mladý organizátor Jakub Hrabák byl zájmem Chomutováků překvapený. Teď přemýšlí, co jim přinese dál…

Jak jste vlastně přišel na nápad uspořádat v Chomutově pořad Na stojáka? Viděl jste ji jinde a zalíbila se Vám?
To ne, naživo jsem akci viděl až tady v Chomutově. Dostal jsem se k nim přes své studio, dělali jsme jim webové stránky. Tak mě napadlo, proč jejich pořad neudělat v Chomutově. Udělali jsme to v Kulisárně a lístky byly vyprodané během několika dní.

Věděl jste, že bude mít takový úspěch nebo jste to vnímal jako rizikový projekt?
Jistotu úspěchu jsem rozhodně neměl. Přiznávám, že zpočátku jsme to dělali i proto, abychom trochu zviditelnili naši agenturu. Akci jsme finančně pokryli i díky sponzorům.

Teď pořádáte druhou akci a rovnou v kině, kde je daleko větší kapacita…
Při první akci v Kulisárně jsem měl strach, jestli všechna místa vůbec zaplníme. A lístky jsem prodali během pár dní. Tak jsme vybrali větší prostor, kino Svět. Je tam 230 míst, dvojnásobek oproti Kulisárně. A vstupenky byly opět vyprodané během tří dnů.

Jakub Hrabák, organizátor Na stojáka v Chomutově.A to skoro bez kampaně…
To je pravda. Měli jsme zmínku na facebooku a pár plakátů v Kavárně Strada. Tam jsme také prodávali lístky, protože nemáme žádné oficiální prodejní místo. Za to musím poděkovat majiteli Strady Petru Weinfurterovi, že nám v tom pomohl.

Čím si to vysvětlujete, že se přes dvě stě lístků prodá, ačkoli ani nedáte o akci pořádně vědět?
Lidi si to asi řekli mezi sebou, což mě těší nejvíc. Možná byli na první akci, bavili se a tak se rozhodli, že půjdou znovu. Nebo to doporučili svým známým. To je super.

Jak se vlastně vybírají účinkující, to si můžete vybrat sám?
Ano, je to vždy na domluvě. Lukáš Pavlásek, to je tahák. Na Karla Hynka jsem slyšel hodně chvály. No a Richard Nedvěd, u toho se lidé nemohou nebavit.

Nemůže být minus, že dva ze tří účinkujících jsou stejní jako poprvé?
Možná je to naopak plus. Lidé je jednou viděli, zasmáli se, takž půjdou znova. Nakonec první impuls k uspořádání téhle druhé akce vzešel od lidí. Psali totiž Karlu Hynkovi i Lukáši Pavláskovi na stránky, kdy bude zase Na stojáka v Chomutově. Tak jsme se dohodli.

Na stojáka je spíš barový formát zábavy. Neublíží mu, že bude v klasickém kinosále?
Kluci už s tím mají zkušenosti a prý to není žádný problém. Oni tam tu atmosféru udělají. Lidi se mají pobavit a to se splní. Bohužel tu není jiný větší sál, kde by si lidé mohli něco objednat a sednout si k tomu.

Kulisárna na to byla ideální…
Byla super, ale zájem lidí byl takový, že jsme potřebovali větší prostory. A znovu říkám s atmosférou v kině nebude problém. Otevřená bude kavárna, lidé si budou moci donést pití i do sálu.

Dvakrát vyprodáno během několika dní. Po této zábavě je tu evidentně hlad. Skoro to vypadá, jakoby tu mohli hrát každý týden…
Jsme z toho samozřejmě nadšení, ale musíme najít hranici, aby to bylo pro lidi zajímavé. Možná za půl roku, třeba v létě. Docela nás to táhne ven, udělat Na stojáka pod širým nebem. I s tím mají kluci zkušenosti a je to paráda.

Nikoho před Vámi nenapadlo sem Na stojáka přivést. Plánujete něco dalšího?
Produkce mě baví čím dál víc (firma se nezabývá jen produkcí  - pozn.red.), mám zpětnou vazbu od lidí a to je perfektní. Jestli něco dalšího uspořádám, tak to bude určitě něco, o čem budu přesvědčen, že to lidi nezklame. Něco vyzkoušeného třeba z jiných měst. Hlavně aby to lidi bavilo.

Zkusme být trochu konkrétní. Máte něco v hlavě?
Napadla mě Partička. Ale to už je produkčně trochu složitější. Je to budoucnost, i když možná ne zase tak moc vzdálená…