Chomutovskému deníku to potvrdil Marek Hrabáč, náměstek primátora. „Jméno vám neřeknu, jsem vázán mlčenlivostí. Ale ano, jeden z přihlášených byl z bývalého vedení městské policie," potvrdil to, co se šuškalo mezi strážníky.

Přitom na dotyčné „praskly" praktiky, které pobouřily všechny Chomutováky. Kontrola například odhalila, že zatímco stav techniky a vybavení strážníků byly tristní, čtveřice „nejvyšších" si několik let rozdělovala desetitisícové odměny. Za pět let to bylo zhruba deset milionů.

Dotyčný ale novým ředitelem zřejmě nebude. Výběrového řízení se zúčastnilo celkem jedenáct lidí, komise po osobních pohovorech doporučila radním a zastupitelům dvě jména. Jak zjistil Chomutovský deník, jeden z nich je ze současného týmu městské policie, druhý pak zvenčí.

A oba jsou z Chomutova. Což mimochodem vyvrací šuškandu o tom, že ředitelem městské policie se má stát Jan Richter, šéf místního hnutí ANO 2011. „Ten se výběrového řízení neúčastnil," reagoval na fámy pobaveně Hrabáč.

Nového ředitele městské policie vyberou zastupitelé. Sejdou se 22. června. „Pro nás mají oba vybraní kandidáti stejné kvality," podotýká náměstek primátora. „Chceme si je pozvat ještě na zasedání rady pro doplňující otázky a pak buď doporučíme některého z nich nebo to necháme jen na zastupitelstvu."

Strážníci už na nového šéfa netrpělivě čekají a doufají, že organizace začne fungovat jak má. „Potřebovali bychom v první řadě navýšit počet strážníků a také zajistit také materiální stránku vozidla, vybavení…," vypočítává Jiří Vaníček, který je dočasně pověřený vedením městské policie. „Jeli jsme a stále jedeme na samé hranici udržení veřejného pořádku."