V Chomutově mají volno v aquasvětě a sportovní hale, v nabídce je také detektivní pátrání. V jirkovské galerii zase nabízejí dětem tvořivý týden s výletem za kopečky.

InfoblokGalerie Jirkov pořádá příměstský tábor, který je zaměřený především na výtvarné techniky. „Využijeme štětce a hmotu. Děti čeká malování na sklo a látku, keramika. Letos jsme se taky zaměřili na řemesla,“ říká kurátorka galerie Hana Zvalová. „Vyzkoušíme truhlařinu, šití a dokonce práci s elektřinou. Děti si vyrobí něco, co hraje a svítí,“ usmívá se Hana Zvalová. Kutilství a práci s nástroji zvládnou podle organizátorů i šestiletá dítka a nehrozí při tom větší nebezpečí než zadřená tříska.

Součástí týdenního programu jsou i výlety po zajímavých místech regionu a výlet k sousedům do Německa. Cílem je městečko Seiffen, které proslulo jako bašta krušnohorského tradičního hračkářství.

Vodní radovánky

Bujnější dítka, která před pečlivými tahy štětce dávají přednost práci svalů, by mohla zamířit na jeden z příměstských táborů chomutovské Kultury a sportu. „Volná místa máme ještě na prázdninách v aquasvětě a také na prázdninové miniškole sportu,“ vyjmenovává vedoucí marketingu organizace Pavlína Skopová.

Vodní radovánky zahrnují výuku plavání pod dohledem instruktorů a hry ve vodě. Program probíhá i na suchu. „V době odpočinku v klubovně jsou pro malé sportovce připravené motivační a relaxační hry,“ doplňuje Skopová.

Volná místa hlásí i chomutovská základní a mateřská škola Svět. Účastníci příměstských táborů se vtělí do role malých detektivů „Program zahrnuje tvoření, hry, soutěže a výlety po okolí. Děti přivítá například lezecká aréna nebo městské sklepy v Jirkově. A vydáme se třeba i k hasičům na stanici nebo zhlédneme ukázky policejní práce,“ doplňuje k náplni příměstského tábora jeho organizátorka Lenka Voříšková.

Archeoklub chystá dobrodružné dny

Poslední šanci na účast mají i táborníci z Kadaně. Místní archeoklub ve spolupráci s Muzeem Na Kočičáku organizují tábor pro malé milovníky historie, zvláště té vojenské, a děti dobrodružné povahy, které se nebojí strávit celý den v přírodě. Jejich týdenním denním chlebem bude práce s kompasem a mapou a na základech první pomoci a přežití prověří také svou fyzičku. „Program se bude líbit hlavně klukům, ale ani odvážné holčičky se tu neztratí,“ poznamenává Jana Šílová z kadaňského archeoklubu.