Princezny, čarodějnice, piráti, baletky, andílci, čerti a spousty dalších pohádkových i pozemských bytostí se v neděli odpoledne sešlo v pirátské aréně. Pozvala je tam totiž Koza Róza, která připravila další Rodinné zápolení.

„Pozóóóór, jedu!," ozývalo se často z ledové plochy. Všichni účastníci museli s bruslemi na nohou splnit hned pět nelehkých disciplín, aby získali soutěžní známku. Práci jim přitom ztěžovaly ještě nápadité kostýmy, ty nejlepší však v závěru akce byly odměněny.

Beruška, lesní mužík, ale i čmelák museli projet mezi kužely slalom, vyzkoušet si curling, překonat opičí dráhu, vstřelit gól do branky a projet kolem kuželů na pneumatice.

Všichni si Rodinné zápolení užívali. „Připluli jsme sem po Přivaděči s dalšími třemi rodinami. Je nás tady celkem sedm," prozradila Dana Peterková z Málkova, která tvořila část námořnické posádky. „Nevynechali jsme zatím ani jeden rok a ani jednu akci Kozy Rózy a tady je to taky super," dodala.

 

Kdo vymýšlel a tvořil kostým? Jaká disciplína byla nejlepší?

Křemílek a Vochomůrka : Jakub Šimek, 9 let a Adélka Šimková, 4 roky

Křemílka a Vochomůrku máme moc rádi. kostým vymyslela babička a maminka nám ho vyrobila. Kubík: Žádná disciplína nebyla těžká. Nejvíc mě bavilo, když jsme se se ségrou navzájem vozili na gumě. Vochomůrka: Taky mě nejvíc bavily gumy, jezdili jsme rychle. Nejtěžší byla opičí dráha.

Kočičky: Evička Šimoníčková, 11 let a Jitka Chouňová

Nápad byl společný. Detaily jsme vymýšleli celou sobotu a neděli. Zapojila se celá rodina. Tatínek dělal čelenky s ouškama. Evička: Nejtěžší byla určitě opičí dráha a nejvíc mě bavil asi slalom. Jitka: Nejvíc mě bavil slalom a nejtěžší byla pneumatika, protože jsem musela tlačit Evičku v předklonu.

Vodnice: Adélka Smetková, 7 let a Hanka Sekerková

Kostýmy jsme šily na poslední chvíli, od včerejšího rána až do dvou hodin ráno. Pomáhala i babička. Adélka: Nejlepší byl slalom a nejtěžší opičí dráha. Hanka: Nejvíc mě bavilo ježdění na gumě. Nejtěžší byla asi opičí dráha.

Šelmy: Michaela Zierhutová, 10 let a Michaela Zierhutová

Míša: Kostým jsem si dělala úplně sama. Tvořila jsem ho tři dny. Princezen je tu asi milion a tygr myslím ani jeden. Tak jsem aspoň originální. Nejtěžší bylo střílení na bránu, ujížděly mi u toho nohy. Opičí dráha se mi líbila nejvíce. Michaela: Nejtěžší byla asi pneumatika, kterou jsme měli tlačit a ještě navíc přimrzala.