Návštěvníci se mohou těšit na ideální lyžařské prostředí na stěžejních klínoveckých sjezdovkách - hlavně tzv. Dámské (trojsedačková lanovka A), Přemostěné (kotva H) a Jáchymovské (jednosedačka K).

O víkendu bude v provozu i oblíbený dětský vlek G, který je pro děti nabízen zdarma. Dětem do 6 let je navíc odpuštěno jízdné na všech vlecích a lanovkách. „Tímto vycházíme vstříc poptávce i tomu, že na Klínovec jezdí stále více lyžařů i snowboardistů se svými ratolestmi,“ říká Martin Píša ze Ski areálu Klínovec.

Novinkou je také nová služba hlídání dětí v dětském koutku penzionu MAX Klínovec, který se nachází přímo u lanovky Dámská. Na děti dohlédne odborně školený personál lyžařské školky. Tato služba zcela jistě potěší všechny rodiče, kteří si během pobytu na Klínovci budou chtít užít klidnou chvilku na sjezdovce.

Navzdory dopravním komplikacím, které v uplynulých dnech způsobila extrémní sněhová nadílka, jsou aktuálně všechny přístupové cesty průjezdné. Na Klínovec se proto návštěvníci dostanou ze všech obvyklých směrů – od Kadaně, Chomutova, Hradiště i Vejprt. Jedinou výjimkou je silnice přes Výsluní, jež zůstává uzavřena. Majitelé Ski areálu Klínovec ve spolupráci se silničáři doporučují všem, kteří na hory zamíří, zimní vybavení auta se sněhovými řetězy v záloze.

Novinkou je slevový program BONUS KARTA Klínovec. Pokud se návštěvníci Ski areálu Klínovec ubytují u smluvních partnerů na Klínovci na 3 noci a více, pak získají slevovou kartu, se kterou mají možnost čerpat slevy 10 – 30 % (ubytování, skipasy, půjčovna a servis vybavení, aquacentrum, sauna, restaurace atd.).

Naopak - na stejné či dokonce nižší úrovni než loni zůstaly ceny ve Ski areálu Klínovec. Největší změnou v ceníku je zavedení dětského jízdného podle věku (oproti výšce z minulých let) a tvz. juniorského jízdného. (hli)

Kde najdete aktuální informace


Ve spolupráci se silničáři a meteorology rozšiřuje Ski areál Klínovec on-line zpravodajství týkající se počasí, přístupnosti i podmínek v areálu. Veškeré aktuality mohou zájemci nalézt na webové stránce www.klinovec.cz, na Facebooku (www.facebook.com/klinovec) nebo prostřednictvím služby Twitter. Areál má také nového maskota – rozverného yettiho