Dnes zaplatí míň


Včera a dnes funguje pouze sedačková lanovka a sjezdovka Dámská. „Dorazily desítky nedočkavců,“ uvádí správce Ski areálu Klínovec Martin Píša. „Ještě dnes platí ceny druhé vedlejší sezóny,“ doplňuje Martin Píša. Dospělí tedy zaplatí za celodenní permanentku 370 korun , za dítě do 1,5 metru neplatí nic.


O víkendu sjezdovky přibudou


V sobotu bude fungovat i sjezdovka Pařezovka a vlek B. V neděli přibude další sjezdovka, a to U Zabitého a vlek C.

To už pro lyžaře a snowboardisty budou platit ceny první vedlejší sezóny. Za celodenní lyžování zaplatí 480 korun, za dítě 340 korun. „Jinak zasněžujeme průběžně a do Vánoc by měl být celý areál v provozu,“ informuje Martin Píša.

Ostatní areály zatím nezačaly. Na Pyšné zasněžují a sjezdovky budou pro lyžaře připravené příští týden. „Předpokládáme, že začneme příští víkend,“ upřesňuje Tomáš procházka z lyžařského areálu Pyšná.

Na Alšovce ještě neví, kdy budou lyžovat. Sněžná děla nemají, tak čekají, jak poručí příroda.

Jako v každém roce i letos se budou moct lidé svézt ski budem. Ta funguje od 5. prosince do 21. března. Samozřejmě jezdí podle toho, jak je sníh. Letos pojede na Horu Sv. Šebestiána, Klínovec, Boží Dar, Kovářské a Českých Hamrů.

Jednotlivé termíny a časy odjezdů najdou lidé na stránkách dopravního podniku www.dpchj.cz v kolonce cestovní agentura – informace pro lyžaře.