Deset tisíc na speciální kočárek, deset tisíc na pomůcku pro postižené, autobus plný dětí na zápas s Jágrem a pak jejich nadšený výskot mezi hokejisty. To jsou první výsledky charitativní akce, kterou spustil hokejový klub Piráti Chomutov.

Piráti chtějí pomáhat fyzicky či mentálně postiženým dětem na Chomutovsku. Přispívat chtějí hlavně na věci, které pomohou dětem k lepšímu pohybu. Projekt nazvali Na jedné lodi a odstartovali ho při zápasu s Kladnem. Právě tam také předali první dva šeky.

Pro první pomoc si vybrali Základní školu speciální a mateřskou školu Palachova v Chomutově, kde přispěli Jaroslavu Lahvičkovi na zdravotní kočárek, aby mohl bez problémů vyrážet do přírody. Zároveň klub přispěl na manipulační pyramidu, což je kompenzační pomůcka pomáhající handicapovaným dětem v pohybu. Navíc si děti z této školy užily atraktivní duel, když pro ně klub vypravil speciální autobus a po skončení také setkání s několika chomutovskými hráči.

Projekt tím nekončí. První peníze vybrali hráči a zaměstnanci klubu mezi sebou, poté klub věnoval pět korun z každé vstupenky na Kladno právě na charitativní účet (107-4092140227/0100). Ve fanshopu jsou stále ke koupi speciální odznaky, lidé mohou posílat peníze na účet a do budoucna se chystá pár dalších akcí, jejichž výtěžek půjde právě na tento projekt.

„Rádi bychom využili sílu naší značky i potenciál pirátských příznivců a partnerů k tomu, abychom v regionu, který nám fandí, pomáhali překonávat životní výzvy těm, kteří to potřebují," řekl marketingový ředitel klubu David Dinda.