Chomutovka se v řadě míst vylila z koryta. Jednolité kluziště tvoří například v Bezručově ulici, kde byl proto úsek mezi Dechtochemou a Penny marketem uzavřen. Hrozí totiž nebezpečí, že se utrhnou ledy, jako se to stalo již několikrát v minulosti.

„Před vstupem na cyklostezku důrazně varujeme, neboť zde hrozí velké nebezpečí úrazu. Konkrétní místa jsou označená zátarasy a výstražnými nápisy,“ varuje proto primátor Jan Mareš v tiskové zprávě, kterou magistrát rozeslal všem médiím. Přesto, že je úsek z obou stran kompletně přehrazen a na značkách stojí jasné upozornění, lidé na to nedbají. Chodí se dívat do bezprostřední blízkosti, aby se pokochali tím, jak zima čaruje.

Podle mluvčího Povodní Ohře Jana Svejkovského je to zásadní chyba, která je může státi život. „Je to nebezpečné a skutečně tam nemá nikdo co dělat,“ upozornil. „Situace je naprosto nevyzpytatelná. Nastávají případy, že se led utrhne a letí neuvěřitelnou silnou a bere vše, co je v cestě,“ nastínil možné důsledky.

Společnost Povodí Ohře monitoruje celé koryto Chomutovky. Právě v Bezručově ulici je jeho kapacita nejmenší a dochází k takzvaným zámrzům. Jakmile začne mrznout, nejdříve se paradoxně pokrývají ledem kameny u dna, takže jakoby narůstají. Jak se led hromadí, voda teče po povrchu ledu a vylévá se z břehů. Podle mluvčího to není při těchto teplotách nic netypického. Je ale potřeba dávat si pozor a do vyznačených úseků nevstupovat.

Zavřený je v těchto dnech pro veřejnost také zámecký park v Klášterci nad Ohří. Spíše ale z preventivních důvodů. „V nadjezí se pěchoval led, což způsobilo, že se voda dostala kanály i do parku, vylila se na cestu a namrzla,“ vysvětlil Svejkovský. Ledová kaše s tříští na cestě znemožňovala pohyb, proto ho nechalo město na doporučení Povodí Ohře uzavřít.

Na Chomutovsku jsou také další místa, které vodohospodáři hlídají. Patří k nim Podkrušnohorský přivaděč, který je z preventivních důvodů oteplován. Z něj se voda v žádném případě nesmí vylít, protože by ohrozila sídliště.

Dále také sledují situaci v Málkově, kde je ucpaný propustek pod silnicí I/13. Ani tam nesmí dojít k tomu, že by se utvořilo na rušné tepně kluziště.