Chřipka má pravděpodobně na Chomutovsku i oběť. Je jí čtyřletá holčička, která zemřela po krátké nemoci. Výsledky pitvy potvrdily, že děvčátko zemřelo na zástavu srdce v důsledku oslabení organismu nemocí.

Vysoká nemocnost zůstává na Teplicku, ačkoli celkově v okrese klesl podíl nemocných o osm procent. „V těchto dvou okresech proto doporučujeme ještě zachovat úplný zákaz návštěv ve zdravotnických zařízeních," vysvětlil ředitel Krajské hygienické stanice v Ústí nad Labem Josef Trmal. V ostatních okresech už zákaz návštěv v nemocnici neplatí.

Hygienici evidují v celém kraji 10 679 onemocnění, na 100 tisíc obyvatel tak připadá 1 292 nakažených. Vedle nejrozšířenějšího chřipkového viru A se stále častěji lékaři v Ústeckém kraji setkávají s virem typu B. „Na každý okres připadá několik osob, jejichž stav v souvislosti s onemocněním byl vážný," uvedl Trmal. Na chřipku na začátku února zemřel také dvaasedmdesátiletý muž z Děčínska, který trpěl chronickým zánětem průdušek.

Krajský hygienik očekává, že počet nemocných chřipkou bude v regionu i nadále pozvolna klesat. „Vzhledem k tomu, že se nemoc šíří vzduchem, pro všechny, kdo nechtějí onemocnět, platí, že by se měli vyhýbat většímu kolektivu kašlajících lidí," dodal Trmal.

Letošní chřipková epidemie lékaře zaskočila. Virus zmutoval tak, že pořádně nezabírá ani očkování a chřipka mívá úporný průběh.