Díky intenzivní práci policistů z oddělení Toxi jsou objasněné další případy výroby a distribuce pervitinu na Chomutovsku. Během domovních prohlídek, které proběhly ve dvou dnech na konci minulého týdne, kriminalisté zajistili kompletní zařízení varny pervitinu, chemikálie a zadrželi několik osob. Obvinění jsou tři muži a žena.

„Nejstarším obviněným je 52letý Chomutovan, který měl nejméně po dobu půl roku distribuovat na Chomutovsku metamfetamin známý jako pervitin,“ informovala policejní tisková mluvčí Miroslava Glogovská. „Drogu, kterou zřejmě sám také užívá, měl podle kriminalistů získávat vlastní výrobou,“ doplnila.

Zdroj: Youtube

Co potřeboval k výrobě drogy, to zřejmě nakoupil v Chomutově, a léky s obsahem pseudoefedrinu si údajně obstarával v zahraničí. Převážené byly autem. „Kriminalisté měli tohoto muže v hledáčku už delší dobu a minulý týden spustili akci. Při té byl dotyčný hodinu po půlnoci spolu s dalšími podezřelými a jejich družkou zadržen,“ uvedl vrchní komisař územního obvodu Chomutov Tomáš Gerstner. Vše proběhlo v rodinném domě v jedné z obcí na Chomutovsku, právě když tam vařili další dávku pervitinu. Policisté neupřesnili o jaké místo se jednalo, podle informací redakce šlo o jednu z vesnic poblíž Chomutova.

Nejstaršího z obviněných policisté našli v zahradním domku a jeho 44letý pomocník se schovával v trávě. Právě on dům vlastnil a měl ho propůjčit k vaření drog.

Na místě policisté zajistili menší mobilní varnu a chemikálie. Jedná se například o kyselinu chlorovodíkovou, technický benzin, červený fosfor a jód, které budou předmětem další expertizy. 

Starší z mužů je recidivistou. V trestním rejstříku má tři záznamy, které se týkají drogové kriminality, z vězení ho propustili v roce 2018. „Za trestný čin nedovolená výroba a jiné nakládání s omamnými a psychotropními látkami a s jedy mu vzhledem k jeho opakování hrozí až desetiletý trest odnětí svobody,“ informoval vrchní komisař s tím, že byl muž v sobotu umístěný do vazební věznice.

Ilustrační foto
V Jirkově opět chystají na sobotu na náměstí farmářské trhy

Jeho kumpán byl obviněný ze stejného trestného činu a může být potrestaný vězením po dobu jednoho až pěti let.

Další obvinění padla v souvislosti s dalšími objasněnými případy. Jeden se týká distribuce pervitinu. Obviněný byl 37letý muž a jeho 28letá přítelkyně, oba z Chomutova, kteří se měli prodávat drogy v okolí svého bydliště nejméně od loňského listopadu. I oni byli zadrženi minulý týden. Obvinění jsou také z nedovolené výroby a jiného nakládání s omamnými a psychotropními látkami a hrozí jim pět let za mřížemi.

Během loňského roku policisté odhalili varnu pervitinu v Křimově a v Kadani, jak vyplývá z policejní mapy odhalených varen. O rok dříve se jednalo o jednu ve Spořicích, další v Místě a dvě ve Vilémově.