Už řadu let provozuje areál koupaliště na Červeném Hrádku Karel Matějka. Jako každý rok i letos se připravuje na zahájení další sezony. Správcem objektu je Městská majetková Jirkov s. r. o., která zde letos investuje 200 tisíc korun.

V areálu se uskuteční nejpotřebnější opravy, aby sezona proběhla bez problémů. „Je to o penězích. Těch moc nemáme. Jak nám areál stárne, vidíme, že bychom potřebovali udělat rozsáhlejší rekonstrukci," povzdechl si starosta města Radek Štejnar. Přesto se letos provede vedle oprav i několik vylepšení. „Jedná se o opravy v kiosku a restauraci, kde bude vyměněná podlaha, nové obložení stěn a opravena elektroinstalace," upřesnil starosta.

Zlepší se také vybavení. Přikoupí se nové spotřebiče a v bazénech se bude opravovat provozem opotřebovaná a rozbitá dlažba. Vedení města velmi dobře ví, že areál by potřeboval mnohem větší finanční injekci. Ubytovací zařízení a vybavení už také slouží dlouhou dobu a běžné opravy před sezónou už nestačí. V areálu je osmnáct chatiček a v každé z nich čtyři lůžka. To je dohromady úctyhodných dvaasedmdesát lůžek. Další možnosti nabízí kemp, kde je dostatek prostoru pro auta, stany, karavany a obytné přívěsy. „Pokud jde o ubytování, tak právě chatičky už nejsou v nejlepším stavu. V budoucnu bychom je chtěli zbourat a postavit nové," svěřuje se s výhledem do budoucna starosta.

Areál má k dispozici dva bazény, sportovní hřiště, minigolf a stoly na ping pong. Restaurace nabízí obědy a to jak hotovky tak minutky. Kiosek pak další obvyklé občerstvení. „Lidé sem jezdí rádi. Když je pěkné počasí, tak se po několika horkých dnech přijdou osvěžit i ti, co obvykle nechodí," směje se Matějka. Stejně jako skiareály i provozovatelé koupališť jsou závislí na počasí. „Minulý rok byl celkem dobrý, uvidíme jak letos," krčí rameny Matějka. Před časem tu vylepšili sociální zařízení a umývárny.Vylepšili některé chatky. „Je tu čisto a lidé tu mají vše potřebné, co k dovolené v přírodním areálu potřebují," doplnil Matějka.

Od prvního dubna bude otevřen kemp a koupaliště otevře pravděpodobně již někdy v červnu. „Záleží na počasí, ale obvykle otvíráme jako jedno z prvních koupališť v regionu," uzavřel Matějka.