Bude zpoplatnění lék na špatné parkování u nemocnice? Město tomu věří, při schvalování argumentovalo tím, že před budovou parkují často zaměstnanci nemocnice a tak není místo pro pacienty. Jenže podle Krajské zdravotní (KZ), která nemocnici provozuje, to není pravda.

„Nemohu souhlasit se svalováním problému s parkováním pouze na zaměstnance chomutovské nemocnice," ohradil se mluvčí KZ Jiří Vondra. „Na uvedených místech může parkovat kdokoli, a tak se také podle našich poznatků děje."

V budově polikliniky navíc sídlí řada soukromých zdravotnických subjektů. I oni a jejich klienti na místech parkují. „Veřejná parkovací místa jsou jim stejně dostupná, což je předpokládám jejich smyslem," dovětil Vondra.

Zaměstnanci KZ by navíc o parkování zadarmo přijít neměli, protože ho mají dostupné už teď. „Každý zaměstnanec nemocnice má ID kartu, kterou může použít k bezplatnému parkování v areálu nemocnice," upozorňuje mluvčí Vondra. Řada pracovníků prý využívá i hrazeného parkovacího místa, které je pak blokované. „Já si také platím blokované parkovací místo v prostorách mého zaměstnavatele," dodává za sebe mluvčí. Tuto možnost mají i externí společnosti se sídlem v poliklinice.

Jak mluvčí dodal, ještě před pár lety řešila společnost úplně opačný problém. „Není to tak dlouho, kdy se naše společnost potýkala s problémem, kdy parkovací místa v areálech nemocnic sloužila nikoli klientům a návštěvníkům, ale obyvatelům okolních sídlišť i jiným uživatelům, kteří neváhali svá vozidla nejen parkovat, ale i dlouhodobě odstavit v našich prostorách," uvedl.

Dnes je parkoviště uvnitř areálu zpoplatněné, první půlhodina je zadarmo, každá další za deset korun. Od června město zpoplatní i místa před nemocnicí, navíc okolní ulice vyhradí pro místní obyvatele.