Nalaďte se do nálady kožených bund, barevných šatů, letních lásek a především do rytmu rock'n'rollu. Letní láska z Rydellské střední totiž díky žákům chomutovské základní umělecké školy znovu ožije na divadelních prknech. A vy můžete být u toho!

Jedná se o úplně první projekt této školy, ve kterém se propojily tři obory školy. Kromě studentů tanečního oboru se můžete těšit také parádní výkony zpěváků a herců.

Premiéra Pomády proběhne již v úterý 26. února v 17:00 hodin v Městském divadle Chomutov. Lístek stojí osmdesát korun a zakoupit jej lze půl hodiny před představením přímo v divadle.

ROZHOVOR S BARBOROU NOVÁKOVOU, BÝVALOU STUDENTKOU CHOMUTOVSKÉ ZUŠ A PRAŽSKÉ KONZERVATOŘE

„Pomáda nás všechny chytla a všichni jí věnovali veškerou svoji energii"

Velká veřejná premiéra muzikálu Pomáda již klepe na dveře. Chomutovský deník se proto vydal za iniciátorkou celého projektu, režisérkou a zároveň jednou z tanečnic Barborou Novákovou (foto vpravo).

close BARBORA NOVÁKOVÁ je nejen iniciátorkou celého projektu, ale také režisérkou a zároveň jednou z tanečnic. zoom_in Prozraďte, kdo vlastně stojí za nápadem, oživit muzikál Pomáda?
Celý tento projekt vznikl tak, že za mnou přišla Světlanka Dundrová a poprosila mě, zda bych nepostavila pár choreografií a neudělala blok Pomády. Jelikož jsem jezdila po České republice s interprety, kteří v Pomádě kdysi hráli, řekla jsem, že to není problém, protože jsem v podstatě už dva roky Pomádou žila.

Tušila jste, že by z toho mohl vzniknout takto velký projekt?
Původně to měl být jen sled tanečních čísel na hudbu z Pomády, ale když jsme viděli, jak do toho všichni jdou a baví je to, tak jsme to udělali ve větším. Jednoduše to nabralo na obrátkách a já dostala nápad, proč neudělat celý muzikál. Nakonec jsme přizvali i hosty z Prahy.

Jak dlouho se celé představení nacvičovalo?
Začali jsme někdy začátkem října a skončili minulý víkend. Všichni absolvovali tři soustředění a spoustu víkendů jsme propotili na sálech ZUŠ. Začínalo se vždy ráno a končilo se večer jen s krátkou pauzou na oběd.

Dokážete říct, co bylo na téhle půlroční práci nejtěžší?
Nejtěžší asi bylo dát dohromady scénář a potom nacvičit každou scénu zvlášť, aby to nakonec vcelku fungovalo. Těžké bylo také naučit děti mluvit. Nikdy nechodily do dramaťáku, jsou to tanečníci.

A co role? Jak jste vybírali, kdo bude mít tu hlavní a kdo vedlejší?
Rozdělit role nám velký problém nedělalo. Bylo to sice dlouhé, ale nakonec jsme je vybrali tak, aby každému seděly na jeho povahové a charakterové rysy.

Čeká vás teprve premiéra, mluví se ale o tom, že byste rádi pokračovali ve vystupování…
S dalšími představeními zatím příliš nepočítáme, kvůli ceně za pronájem divadla. Ten nám nyní platí ZUŠka. Vstupné pokryje jen náklady na techniku- zvuk, osvětlení. Všichni by ale byli rádi a chtěli by pokračovat, baví je to.

Proč by měli Chomutované v úterý v podvečer do divadla přijít?
Myslím, že spousta našich maminek a tatínků v té době žila a je jim to blízké. Navíc Pomáda je nadčasový příběh lásky, který potěší každého. Prostě by měli přijít, aby s námi znovu prožili svoji první lásku.

Je někdo, komu byste chtěla poděkovat?
Určitě. Za pomoc bych chtěla poděkovat Lukáši Křížkovi z divadla Nahoď, který mi pomohl se sepisováním scénáře a všem, kteří se do tohoto projektu zapojili. Ze srdce bych pak chtěla poděkovat úžasnému člověku, přítelkyni a skvělé pedagožce, která mi dala do života ty nejlepší umělecké základy a ukázala mi cestu, kterou se v životě vydat. Osobě, díky které jsem se dostala na konzervatoř a mohla dále rozvíjet své sny. To ona mě naučila být interpretem a osobností. O to víc mě těší, když mohu rozvíjet sen, který máme společný: pracovat s lidmi, které baví umění, tanec, divadlo a spoustu dalších věcí, které mluví právě z duše. Velké díky patří Světlaně Dundrové.