Devět na jednoho. Policisté a strážníci o víkendu řešili dvě přesilovky, kdy se skupina mužů pustila do osamělého chodce. V neděli 23. září nad ránem vyjížděli na sídliště Březenecká, kde měla skupina mladíků skopnout muže k zemi a tlouct ho. Pouhý den před tím strážníci vyjeli k podobnému případu, který se odehrál v ulici Písečná.

„Bylo před jednou hodinou, koukám na televizi a slyším rámus před Normou. Je to dost běžné, často tam zaznívají různé popěvky a podobně. Chtěl jsem je okřiknout, viděl jsem ale skupinu asi devíti, deseti „kluků“, kolem kterých šel pán a snažil se jim vyhnout,“ popsal přímý svědek události, který si s ohledem na svou bezpečnost nepřál zveřejnit své jméno. Redakce ho však zná.

"Dyk more férovka"

„Uráželi ho a potom se jeden klučina, bylo mu tak patnáct až dvacet let, rozeběhl, vykopl nohou a zasáhl ho do obličeje. Pán spadl na zem a držel se za tvář. Mlátili ho, i když byl na zemi, znělo tam: „Dyk more férovka,“ popsal, co se odehrálo těsně před tím, než vytočil číslo strážníků a posléze také policie. „Pán křičel do oken, skoro prosil, ať voláme policii. Ta banda se mu ještě smála. Řval jsem, že jdu dolů, ať vydrží, že už policie jede. Řvali také další lidé z domu, takže se ta skupinka raději sebrala a šla pryč,“ dodal.

Policie byla podle jeho slov na místě velmi rychle. „Než jsem na sebe stihl něco hodit a sjet výtahem, byli tam,“ popsal s tím, že na místo dorazil ještě mladík z domu, který také volal policii.

Napadený muž měl podle jeho slov krvavé šrámy v obličeji. „Byl otřesený, ale ošetřit nechtěl. Útočníky si bohužel nepamatoval,“ dodal svědek. Podle policejní mluvčí Marie Pivkové dostala policie v neděli hlášení o incidentu, do kterého byli zapojení čtyři muži. „Kolem jedné hodiny nám bylo oznámeno, že tam tři mlátí jednoho člověka. Když hlídky přijely na místo, už se tam ale nic nedělo,“ uvedla Marie Pivková.

„Nezaznamenali jsme, že by byl někdo zraněný, jen byl pod vlivem alkoholu. Hlídka přítomné preventivně zkontrolovala, vše se vyřídilo ústně,“ doplnila policejní mluvčí. Kamery městské policie útok nezaznamenaly.

Jako přes kopírák

K podobné události došlo také o den dříve. Vyjížděli k ní chomutovští strážníci. „Případ byl oznamovatelem ohlášen jako napadení osmi až devíti muži. Napadený muž měl ležet na trávníku v ulici Písečná,“ informoval ředitel chomutovské městské policie Tomáš Douda. „Po příjezdu hlídky se muž ani skupina osob nenacházeli na místě ani v okolí,“ doplnil však.

Nedělní případ se dostal na sociální sítě, kde se k němu Chomutované bouřlivě vyjadřovali a kritizovali poměry na sídlištích, kde roste napětí mezi obyvateli. „Tak před deseti lety to byla ještě nejlepší lokalita. Klidná, čistá. A teď? Člověk aby se bál procházet Březeneckou,“ uvedla Tereza Týrová.

„Ono se v posledním měsíci stalo více incidentů, u kterých byla jistá banda. Pokaždé na jiném místě, řádí tady vesele dál,“ přidal komentář Jakub Janeček.