Osmačtyřicetiletý německý turista zřejmě nezapomene na výlet do Čech. Včera před pátou hodinou odpoledne spadl z prudkého kamenitého srázu na hranici s Německem.

Podle horské služby si muž zřejmě chtěl v horkém počasí odpočinout na okraji silnice a zatočila se mu hlava. Pád vidělo několik obyvatel protějšího městečka Oberwiesenthalu. Ti kontaktovali starostu Loučné, který okamžitě zavolal dispečink Horské služby Krušné hory. „Místo znal a věděl, že by lékařská první pomoc musela mít tak jako tak naší asistenci. Samotní zdravotníci by se do strže těžko dostali a už vůbec by zraněného nevytáhli k sanitce,“ informoval náčelník Horské služby Krušné hory Miroslav Güttner. K místu nehody záchranáři dorazili během několika minut.

Jeden z nich s lanem slezl k turistovi a poté, co zjistil, že zraněný je v bezvědomí, jej probral. „Pečlivě jsem ho prohlédl a našel tržnou ránu na hlavě, kterou si způsobil zřejmě nárazem na jeden z kamenů. Jinak byl celkem v pořádku, jen byl po celém těle strašlivě popálený od kopřiv, kterými je roklina hustě porostlá,“ uvedl terénní pracovník Horské služby Miroslav Račko.

Záchranáři poté muže dali na nosítka a s pomocí autonavijáku jej vytáhli na silnici. Turistu přepravili na hraniční přechod v Loučné. Tam si jej převzali pracovníci německé záchranné služby, kterou zavolali. „Je to jeden z těch lehčích zákroků, ale také dokumentuje přeshraniční spolupráci záchranných složek,“ komentoval akci náčelník Güttner.