Jak informovala ve čtvrtek odpoledne policejní mluvčí Lenka Krausová, kriminalisté ve věci zahájili úkony trestního řízení pro podezření ze spáchání trestného činu braní rukojmí.

"V následujících hodinách sdělí muži obvinění a podají podnět k návrhu na vzetí obviněného do vazby," uvedla s tím, že jednačtyřicetiletý muž je recidivista s trestní minulostí. "Žena, kterou útočník poranil je mimo ohrožení života. Co bylo motivem agresora, zatím není zřejmé," dodala Lenka Krausová.

Policisté rukojmí zachránili.
Drama v Budějovicích: Křik a rány. Muž držel v obchodě ženu jako rukojmí

Co se ve sředu stalo:

V jednom z obchodů ve středu držel pachatel ženu jako rukojmí a ohrožoval ji na životě. Po zhruba hodině policejního vyjednávání se ozval křik a čtyři rány. Zásahová jednotka pak ženu vyvedla ven. Na kalhotách měla skvrny od krve. Do péče ji následně převzali záchranáři. Mluvčí jihočeské záchranky Zuzana Fajtlová upřesnila, že žena utrpěla řezné poranění lehčího charakteru v oblasti krku a po ošetření byla převezena do traumacentra českobudějovické nemocnice.

Hned poté hasiči před vchod do prodejny postavili velikou zástěnu, jako bývá u tragických dopravních nehod. Chvíli nato policisté vyvedli pachatele - zavalitého vousatého muže, svlečeného do půl těla. Byl na těle tetovaný a šel bosý. Policisté ho následně z náměstí odvezli.

Policejní vyjednavači zasahovali s dalšími složkami záchranného integrovaného systému v posledních dnech v Táboře i Českých Budějovicích.
Když někdo drží rukojmí, jsou klíčové první minuty vyjednávání, říká expert