Na pouť k uctění sv. Marka se poutníci vydají do Sušan, což je část obce Strupčice, již počtvrté. „Podle pamětníků zde mívala velkou tradici. Kostel sv. Marka je nejstarším kostelem v širokém okolí. První písemná zmínka o něm pochází z roku 1175. Abychom získali prostředky na jeho opravu, s několika nadšenci jsme tradici pouti obnovili. Založili jsme i scholu, která zpívá při významných událostech. Kromě pouti také o Vánocích, připravili jsme živý zpívající betlém. Pořádáme různé akce, jimiž bychom opravu kostela podpořili," vysvětlila organizátorka akce Lenka Stašková.

Hlavním celebrantem poutní mše svaté bude již podruhé litoměřický biskup Jan Baxant, role koncelebranta se ujme Miroslav Dvouletý, administrátor jirkovské farnosti.

„U příležitosti letošní pouti odhalíme na místním hřbitově, který kostel obklopuje, památník všech bývalých občanů Sušan. Na návsi je po mši každoročně připraveno pohoštění, a letos navíc i soutěže pro děti. Jsou tematicky zaměřené na život sv. Marka se zajímavými odměnami," doplnila Stašková.