Milujete motorky, rockovou hudbu, vesnickou zábavu nebo máte doma soutěživé a hravé děti? Pak právě vám Strupčice ušily víkendový program na míru. Ve Strupčicích si totiž každý najde to své. Již dnes se tam koná Rozloučení s létem a na sobotu je připraven historicky první motorockfest.

Úvodní program pátečního loučení s létem je určen především dětem. Ty se mohou od půl čtvrté těšit na řadu zajímavých soutěží a později si užijí koncert své oblíbené Hanny Montany, který bude doprovozen dalšími soutěžemi. V podvečer se již budou bavit také dospělí. Připravena je skupina Sortiment a Michal David revival, kteří jistě roztančí všechny návštěvníky.

Rozloučení s létem

Pátek, 14.září
15:30 Začátek soutěží
Následuje turnaj dětí v minigolfu a malování na chodníku u bazénu.
Pro všechny bude připravena nafukovací skluzavka, trampolína a elektrický rodeo býk.
17:30 Hanna Montana revival - těšit se můžete na pásmo soutěží a písniček
19:30 Sortiment - zahraje k tanci i poslechu
21:30 Michal David revival
Vstupné od 17:30 stojí 75 korun. Děti do 15 let zdarma.

Vznikne nová tradice?

Jen o pár hodin později se Strupčice pokusí o založení nové tradice. Ve sportovním areálu totiž odstartuje historicky první strupčický motorockfest. Od třinácti hodin až do půl druhé ráno se Strupčicemi ponese rocková hudba. Pozváno je totiž hned několik známých i méně známých kapel, připravena je tradiční spanilá jízda a řada nejen chlapských soutěží.

Pro případ nepřízně počasí zajistili pořadatelé sezení ve velkých party stanech, proudem poteče Zlatopramen 11 za dvacku a chybět nebude ani občerstvení. Přesný časový harmonogram obou akcí najdete dole.

Motorockfest

Sobota, 15. září
13:00 – zahájení
13:15 – Spanilá jízda motorkářů
14:00 – Peter's Band
15:00 – Cumbál
16:30 – Soutěž v hodu sudem
17:30 – Alkehol
19:00 – soutěž v pití piva
19:45 – Baxon
21:15 – Abdera
22:30 – KISS Praha
24:00 – půlnoční překvapení
0:15 – IZZY
1:30 – ukončení 1. ročníku

Celodenní stojí vstupné 150 korun. Možnost spaní ve vlastních stanech. Zajištěn je parking strojů v oploceném hlídaném areálu sto metrů od areálu (50 Kč osoba, 50 Kč stan, 50 Kč stroj).

Vydejte se za nejlepší cibulí

Kdo pamatuje první ročník originálních Slavností cibule v Račeticích, ten těžko odolá i letos. V sobotu se návštěvníci, kteří zavítají do vesnice proslavené vynikající šťavnatou cibulí, mohou těšit stánky, kde jim prodají med, dají ochutnat chleba se sádlem a cibulí a prodají svazky své nejvzácnější komodity – právě cibule. Vařit se bude také cibulačka.

Zájemci se pobaví při projížďkách na koních, čtyřkolkách a posadit se budou moci například i do kombajnu. Děti čekají soutěže a jízdy na kolotoči. Začátek programu je v 10:00 hodin, v 16:00 hodin pak naváže hudební festival s kapelami MZH, Kapišto, Dioptrie, Kurtvána, Nucený výsek, Tendrgraf a Cock. Podrobnější program naleznete již v zítřejším vydání Chomutovského deníku a také na našich webových stránkách.

Jirkov ožije Hornickou poutí

Již zítra se do Jirkova začnou sjíždět tisíce návštěvníků. Ptáte se proč? V pravé poledne tam totiž v centru města vypukne nejstarší a největší jirkovská akce. Těšit se můžete na celodenní stánkový prodej, kolotoče, zábavné atrakce pro děti a vystoupení populárních zpěváků a kapel. Jirkovští si v tento den navíc slavnostně převezmou obnovené náměstí a samozřejmě nebude chybět předání Ceny Jirky. Vstupné na celý den je zdarma.

Program:

13,00 Straročeská dechovka (nám.Dr.E. Beneše)
14,00 Vernisáž výstavy Historie dolování stříbra v Brand-Erbisdorf (Galerie Jirkov)
15,00 Petra Janů (nám.Dr.E. Beneše)
Předání ceny Jirky
16,00 Symbolické předání náměstí
16,30 New Baxon (nám.Dr.E. Beneše)
17,00 Odhalení busty F.M.Brokofa a představení knihy Brokof a Jirkov (u městské věže)
18,00 Olga Lounová (nám.Dr.E. Beneše)
20,30 David Koller & band (nám.Dr.E. Beneše)

14,00 - 20,00 Country scéna (Chomutovská ulice) - Blue eyes - Wodboku - Makovec - Průvan - Drc. Po celý den - pouťové atrakce, prodejní stánky. Vstup volný.

Zaházejte si chladnými zbraněmi

Pokud si chcete vyzkoušet, jak se hází chladnými zbraněmi, vydejte se v sobotu již v 8:00 hodin do areálu TJ Veros Chomutov v Bezručově ulici. Vyzkoušet si můžete hod nožem či sekerou, a to ze vzdálenosti čtyři až osmi metrů. Startovné stojí dvě stě korun. Vstup pro veřejnost je však zcela zdarma.

Se skauty na procházku do přírody

Také pohybem mohou Chomutované strávit jeden víkendový den. Chomutovští skauti totiž na tuto sobotu připravili tradiční Krušnohorské šlápoty aneb z Chomutova do Chomutova Krušnými horami. Start i cíl jsou v Chomutově – u klubovny skautského střediska v Havlíčkově ulici 3675. Prezentace začíná od 8:00 a končí v 9:30 hodin. Autobusy pak odjíždějí 8:45 a 9:45 hodin. Vybrat si můžete z tras o délce 23, 18 a 12 kilometrů. Startovné je 30 korun pro dospělého a 15 korun pro dítě. Více informací najdete na internetu http://pochod.junak-chomutov.cz.

Využijte dne otevřených dveří

Vydejte se tam, kam je normálně vstup zakázán. Povodí Ohře v sobotu 15. září otevře dveře některých zajímavých vodních děl. Pod pokličku vodohospodářských laboratoří vás nechají nahlédnout na vodním díle Křímov a Kamenička. Dozvíte se více o tom, o co vše se musí správce starat a budete se moci podívat do mobilního pracoviště. Stačí se k dílu dostavit mezi 9. a 16. hodinou. Více informací najdete na www.poh.cz.