V Ústeckém kraji začala celorepubliková akce srazem motorkářů pod horou Říp a jízdou, která vedla po silnici II/608 ve směru Roudnice - Lovosice. V Lovosicích po nájezdu na silnici I/15 se pokračovalo do Mostu.

Kolona zhruba 400 motocyklů na mostecký polygon dorazila před polednem. Na polygonu se účastníci jízdy zapojili do programu připraveného ve spolupráci s centrem bezpečné jízdy, které je součástí Autodromu Most.

V areálu výcvikového centra proběhly ukázky kurzů bezpečné jízdy na cvičných plochách i aktivní trénink bezpečné jízdy pro jednotlivce. Motorkáři si mohli ověřit přesnost rychloměrů motocyklů porovnáním stanovené rychlosti s rychlostí měřenou policejním radarem. Zároveň si mohli prostřednictvím testu vyzkoušet teoretické znalosti z pravidel na silnicích. Prevence je podle policie důležitá.

Archeolog Kryštof Derner u opěrného piliře kostela sv. Michaela, jehož pozůstatky jsou přímo pod domem čp 69.
FOTO: Ztracený kostel našli pod domem v Kadani

„V Ústeckém kraji motocyklisté v loňském roce zavinili 160 nehod,“ vypočítává mluvčí policie Alena Bartošová. Oproti loňskému roku počet narostl téměř o třicet incidentů. „Zemřelo při nich sedm lidí, těžká zranění utrpělo patnáct osob,“ doplňuje Bartošová.

Spanilé jízdy za bezpečnost pokračují již tento víkend, místem srazu je autodrom ve Vysokém Mýtě. Přehled motorkářských výjezdů s termíny a přihlašovacími formuláři až do konce května je dostupný na webu Policie České republiky.