Mladistvých pod vlivem alkoholu v Chomutově přibývá. Strážníci městské a státní policie v Chomutově při kontrole nočních podniků i restaurací často nachytají i desítky mladistvých, kteří vypili nějakého toho panáka nebo pivo. Strážníci je kontrolovali nedávno. „Z desítek kontrolovaných bylo třináct mladistvých pod vlivem alkoholu,“ uvádí přesné číslo Petr Zálešák z městské policie.

Podle mluvčího městské policie Vladimíra Valenty pije čím dál tím víc mladistvých ve věku patnácti až šestnácti let. „Nebývají ale opilí tak, že by padali a nevěděli, co se s nimi děje. To jsou výjimečné případy“ míní Valenta. A na jeden takový vzpomíná, stalo se to asi před rokem. „Na Březenecké se tenkrát opila patnáctiletá dívka. Ležela na zemi, nemohla se ani postavit. Její kamarádi zavolali záchranku,“ vypráví Valenta.


Počíhali si i na ostatní


Kontroly probíhají v rámci projektu Záchranný kruh, a kromě mladistvých na diskotékách, si strážníci počíhali na hráče v hernách. Zaměřili se hlavně na ty, kteří hraním na automatech zneužívají sociální dávky.

Dále kontrolovali dodržování vyhlášky o omezení hudebních produkcí, dodržování živnostenského a tabákového zákona. Společně s cizineckou policií a celní správou kontrolovali strážníci také vietnamské kamenné obchody. „Morálka Vietnamců se zlepšila. Zhruba z patnácti kamenných obchodů jsme udělili jednu blokovou pokutu,“ informuje mluvčí Městské policie Vladimír Valenta. Projektem Záchranný kruh město nekompromistně a tvrdě postupuje proti neplatičům, prostitutkám a drogově závislým, kteří svým chováním obtěžují veřejnost.

Policie spolu s pracovníky magistrátu pravidelně kontrolují byty neplatičů, nepřizpůsobivých, doupata bezdomovců, parky a další místa, kde dochází k narušování veřejného pořádku.