Podle svědků mladíka povalila skupinka Romů na zem, kopala ho do zad a mlátila do něj. Několikanásobné přesile se neubránil a s velkými bolestmi v oblasti zad jej musela převézt rychlá záchranná služba do kadaňské nemocnice.

Podle informací, které rodina zveřejnila na internetu, je mladík v nemocnici, necítí nohy a stěžuje si na bolesti páteře a pánevní oblasti. Mladík později na internet napsal,  že „má poškozenou míchu a necítí nohy." Jeho přesný stav ale zatím neznáme. „Vzhledem k tomu, že se jedná velmi pravděpodobně o trestný čin, nezískali jsme souhlas s poskytnutím informací o zdravotním stavu," uvedl ředitel kadaňské nemocnice Josef Mašek. Policie na otázky Chomutovského deníku během dne neodpověděla.

Jaké jsou okolnosti tohoto násilného incidentu není známé. Zdali se jednalo o bezdůvodný brutální útok nebo skupinka měla s mladíkem nějaký spor tak zatím zůstává otázkou.

Věžák v Mírové je ve městě považován za sociálně vyloučenou lokalitu. V minulých letech jej město privatizovalo, v současnosti ho vlastní soukromá firma.