Letošní sezonu se florbalové družstvo kadaňských Katů musí vyrovnat s větší výzvou, než jsou soupeři z jiných týmů. Na začátku listopadu se hráč kadaňského A týmu Radek Zelinka stal obětí bezdůvodného násilí. Agresor mladého hráče pobodal na ulici a přímo ohrozil jeho život. Vyrovnat se s následky vážného zranění mu chtějí pomoci spoluhráči. 

Nešťastná událost se stala na začátku listopadu v Plzni. „Na Klatovské třídě byla napadena skupina osob ze strany tří cizinců. Jeden z cizinců náhle vytáhl nůž, kterým 27letému muži způsobil bodnořezná poranění v oblasti levé poloviny trupu. Pobodaný muž byl s závažným zraněním převezen do nemocnice,“ popsala incident mluvčí plzeňské policie Markéta Fialová.

Zelinkův stav byl a nadále zůstává vážný a čeká ho dlouhá rekonvalescence. „Bohužel, při zákeřném útoku utrpěl Radek taková poranění, v jejichž důsledku mu musela být amputována část dolní končetiny a vážně postiženy jsou důležité vnitřní orgány,“ uvedlo ve svém prohlášení vedení klubu FBC DDM Kati Kadaň.

S překonáváním celoživotních následků chtějí muži pomoci jeho spoluhráči a sportovní fanoušci. „Dostali jsme povolení uspořádat sbírku pro Radka a vytvořili účet. Její výtěžek bude věnován na jeho léčbu, rekonvalescenci a návrat do běžného života,“ vysvětlil šéf kadaňských Katů Jiří Štěrba. Na zápasech dostanou návštěvníci příležitost i přispět do kasiček.

Klub se zároveň rozhodl, že se vzdá do konce sezony veškerých svých výtěžků z domácích utkání ve prospěch sbírky. Vlnu podpory a solidarity vnímají spoluhráči navzdory sportovní rivalitě i od dalších klubů klubů z regionu. Vyvěšují transparenty na svých zápasech a pomáhají i finančně. „Jsme všichni jedna velká rodina a víme, že Radek bude peníze potřebovat,“ doplnil Štěrba. 

Sbírka pro Radka ZelinkuO aktuálním stavu sbírky i možnostech jak pomoci, se lidé dozvědí z oficiálního Facebooku florbalistů FBC DDM Kati Kadaň. Číslo účtu je 286632969/0300.

Devatenáctiletý útočník, který je původem z Ukrajiny, mezitím čeká ve vazbě na soud. Státní zástupce totiž nevyloučil, že existuje riziko, že by muž utekl, skrýval se nebo nadále páchal trestnou činnost.

„Obviněn je ze zvlášť závažného zločinu vraždy ve stadiu pokusu,“ dodala k obvinění Markéta Fialová. V případě odsouzení mu hrozí až osmnáct let vězení. Dva jeho společníci obvinění nebyli.