Jak to celé funguje, aniž by návštěvník přišel k úhoně? Mezi matracemi dřevěných postelí a úly jsou sítě. Včely se tudíž nedostanou dovnitř, zároveň tam ale proudí úlový vzduch. Ten má údajně kladný účinek na dýchací systém, zmírňuje projevy pylových alergií, bronchitid, astmatu, chronických zánětů plic a náchylnosti k infekcím dýchacích cest. Pobyt ve včelíně pozitivně působí také na nemoci kloubů, artritidu a dokonce i srdeční choroby. Navíc pozvedává náladu.

Na člověka uvnitř příjemně působí vůně medu, pylu a propolisu nebo pozorování „včelí televize“. Jedná se o prosklenou tabuli přímo v obytné části, která nabízí neomezený pohled na život včel. Kladné účinky zvyšuje také užívání domácího medu a ovčelené vody. Jedná se o pitnou vodu, která se vkládá do průduchů u včelína pod matrací, aby změnila své vlastnosti. K tomu by mělo docházet díky působení biopole včel. „Ovčelená voda je voda, která je díky blízkosti včel nabitá pozitivní energií,“ uvedl Pavel Kaiser.

Medový glamping rozjíždí v dubnu. Je jediný svého druhu v Ústeckém kraji, v České republice má konkurenci jen v Orlických horách.

Mohlo by vás zajímat: Přání dětí v nově otevřeném centru duševního zdraví v Chomutově? Cítit se líp

Zdroj: Deník/Miroslava Šebestová