Michaela Štoudková, 2. Česká Vicemiss 2005 pochází z Chomutova, ale nyní už žije v Praze. Modelingu se s přestávkami věnuje od svých 14 let, v současnosti dokončuje poslední ročník vysoké školy. Jako modelka působila také často v zahraničí, například v Řecku, Itálii i v dalších zemích. Jako studentka se pak vypravila do Austrálie, aktuálně s kolegyněmi z oboru podporuje nadaci pro výzkum rakoviny Rakovina věc veřejná.

Co poradíte dívkám, které chtějí usilovat o titul České Miss 2012?

Hlavně ať zůstanou své a přirozené, na nic si nehrají, akorát by jim to uškodilo! To platí před soutěží, ale stejně tak i po ní!

Prozradíte, jak jste se sama na castingy soutěží krásy připravovala?

Na ten první vůbec – prostě jsem to šla zkusit! Na semifinále jsem už trénovala volnou disciplínu, chtěla jsem něco pěkného efektivního, takže na to už jsem se zaměřila. A nejspíš jsem začala zlepšovat postavu, abych se dobře cítila, to má podle mě každá.

Co pro vás v soutěži bylo nejtěžší?

Asi to čekání, zda budu moci projít až do konce a budu součástí finálového večera.

Na co vzpomínáte nejraději?

Na soustředění, užila jsem si všechny ty přípravy, možná i kvůli skvělým lidem, co jsem kolem sebe měla!

Šla byste do toho znovu?

Určitě, soutěž jsem si užila.

V modelingu prý přátelství neexistuje. Je to fáma, nebo si mají uchazečky připravit ostré lokty?

„Jaké si to uděláš, takové to máš“ – to platí i v tomto případě. Když se chováte mile a přátelsky, ostatní jsou k vám stejní. Výjimka sice potvrzuje pravidlo, ale ta se dá snadno ignorovat! Závist existovala a bude existovat, ale mně přijde zbytečná. Nic dobrého nepřinese a já raději lidem přeji; ono se to totiž vrací!

Změnilo vám vítězství v soutěži Česká Miss život?

Ano. Osamostatnila jsem se, přestěhovala se do Prahy, poznala nové lidi i možnosti, měla více příležitostí v modelingu, víc cestovala.

Co děláte dnes?

Stále se věnuji modelingu, musí se to využít, dokud to jde! Navíc studuji 5. ročník vysoké školy a začínám se poohlížet i po práci mimo modeling! Zajímá mě reklama, móda, styling, tak snad to budu mít možnost nějak skloubit.

Co považujete za svůj dosavadní největší úspěch a o čem sníte? Čeho chcete dosáhnout?

Ani nevím. Možná jsem na sebe pyšná, že jsem ustála nátlak médií na moji osobu a zvládla vše špatné, co se o mně napsalo, ač je to pravdě hodně vzdálené! Nemám velké sny, hlavně ať jsou všichni mí blízcí zdraví a spokojení, ať je pohoda! Dále by přišel vhod „Pan Božský“ a do budoucna práce, která mě bude bavit a naplňovat!

Jste rodačka z Ústeckého kraje, jak často a za kým se sem vracíte? Máte tu své oblíbené místo?

Pravidelně jezdím za rodinou do Chomutova, mám tam i hodně dobré kamarádky, na které se vždy těším.

Astrolog Petr Messany přiřadil Ústeckému kraji souhvězdí Pec. Původně se jmenovalo Chemická Pec, později byl název zkrácen. Chemie se ve středověku prolínala s alchymií a dalšími magickými vědami, jejichž předmětem bádání bylo jediné – objevit kámen mudrců. Nyní je právě chemický průmysl jedním z hlavních zdrojů bohatství kraje. Co je skutečným bohatstvím pro vás?

LÁSKA

Kdo má kámen mudrců, umí vyrobit elixír mládí. Řekněte, přiznejte otevřeně: Chtěla byste tedy být i vy nesmrtelná?

To je dost složitá otázka. Možná dokonce i ano, kdyby byli nesmrtelní i lidi kolem mě, moji blízcí! Jinak by mi to bylo asi k ničemu, nemám ráda samotu!