Rozpočet na rok 2011 už začali ekonomové připravovat, radní i zastupitelé už jeho první verzi viděli. Stejně jako všude jde zatím spíše o „zbožná přání“, především na straně výdajů. Vedoucí odboru a ředitelé organizací si do nich zanesli vše, co by příští rok chtěli. Řadu věcí ale budou muset seškrtat.

Ve zmíněné první verzi rozpočtu byly totiž výdaje o sto milionů vyšší než příjmy. „V příjmech ještě nejsou zanesené všechny – třeba za prodeje pozemků nebo dotace, takže i tohle číslo bude vyšší. Ale samozřejmě se bude muset škrtat i ve výdajích,“ řekl k tomu starosta Jirkova Radek Štejnar.

Každopádně objem peněz bude příští rok menší než letošních čtyři sta milionů korun. „Letos jsme měli například čtyřicet milionů z prodeje bytů. Příští rok to bude asi jedenáct milionů, pak už budou byty prodané,“ podotkl místostarosta Jaroslav Cingel.

Investice každopádně Jirkov nezastaví. Na rok 2011 jich má plánováno přes dvacet, a to za 125 milionů korun. Velkou část ale spolknou akce IPRM na sídlištích a úspory energií v ZŠ Studentská.