Zhasnutá okna, na dvorku stojí hlídač z ochranky. Tak včera vypadalo sídlo ŘSD v Chomutově.

Jestli byl hlídač z bezpečnostní agentury ABL poznat nebylo, ale ministr dopravy Vít Bárta udělal do chomutovské pobočky mnohem větší „zásek“.

Generální ředitelství silnic a dálnic, které pod Bártu spadá, nechalo pobočku zapečetit a uzavřít, na dokumenty si podrobně posvítí auditoři. Chomutovská ŘSD byla uzavřena na základě auditu, které si ministerstvo nechalo udělat.

Podle informací iDnes také nejspíše skončí dosavadní šéf pracoviště René Komínek. Mluvčí ŘSD Martina Vápeníková severu řekla, že Komínek nyní čerpá dovolenou a poté se do funkce nejspíše nevrátí.

Ministr Bárta také podal další trestní oznámení na manažery chomutovské správy ŘSD. Důvodem je podezření, že údajně kryjí nelegální činnost stavebních firem.

Ministr podal trestní oznámení na Vrchní státní zastupitelství v Praze. „A to pro podezření, že mohly vzniknout skutky jako zpronevěra, neoprávněné užívání cizí věci, podvod, braní úplatku, porušení povinnosti při správě cizího majetku, řekl ČTK mluvčí ministerstva dopravy Jakub Ptačinský.

Pokračuje tak kolotoč trestních oznámení, který Bárta roztočil tento týden. Podle jeho tvrzení jsou severočeští státní stavitelé dálnic ve vleku „politických“ kmotrů.

Stavba silnic a dálnic je v Česku považována za velký korupční prostor, na kterém se přiživují politici.

S použitím ČTK