Kocáb kritizoval rozhodnutí radnice nasadit exekutora na dlužníky, kteří pobírají sociální dávky. Na to ministra vyzvala primátorka, aby si zkusil žít mezi nepřizpůsobivými, kteří se i před policií cítí nepostižitelní. „Klidně mu týdenní pobyt zajistím a zaplatím,“ dodala.

„Přijel bych moc rád, ale z časových důvodů to není možné,“ reagoval včera na nabídku ministr Kocáb. „Navíc v době českého předsednictví, kdy mám mnoho povinností, by mě pan premiér asi nepochválil, kdybych na týden odjel.“ Dodal, že Chomutov určitě někdy navštíví, kvůli časovému zaneprázdnění, ale nebyl schopen určit přesný termín.

V úterý ale navštívil Janov u Litvínova, kde paradoxně převzal klíče a dekret k jednomu z místních bytů. „Ještě dneska bych se chtěl zajít ubytovat. Jsem za to velmi rád. Už jsem přemýšlel, jak jeden z volných bytů získat,“ komentoval Kocáb. Více se dočtete zde.

Primátorka na Kocábovo odmítnutí reagovala ostře. „Pan Kocáb tímto potvrdil, že mu je osud Chomutovanů naprosto lhostejný. Vyzývám jej proto, aby se přestal do našich záležitostí již plést a neřešil věci, kterým zhola nerozumí. Jeho nekompetentnost je do nebe volající,“ prohlásila.

Všechny články, které souvisejí s exekucí a následnými reakcemi ochránců lidských práv, najdete vpravo nahoře vedle článku.