Chomutovský deník už o nich informoval například zde: V centru Kadaně vykopali ze země stříbrné mince a zde: Kadaň: Archeologové odhalili zatím jen tušenou baštu,  chcete-li se však dozvědět víc, či některé objevy vidět na vlastní oči, nenechte si ujít čtvrteční přednášku v prostorách kadaňského hradu.

Objevy a jejich význam představí obyvatelům Kadaně vedoucí výzkumu Kryštof Derner z Ústavu archeologické památkové péče severozápadních Čech na čtvrteční přednášce.

Okolnosti výzkumu i jeho průběžné výsledky totiž vzbudily velký zájem veřejnosti. To nakonec dokládá i zájem o článek Chomutovského deníku, který se mu věnoval ze všech médií nejvíce. Na facebooku ho sdílely desítky lidí, na webu si ho přečetlo skoro tři tisíce lidí.

Městské muzeum proto požádalo doktora Dernera o možnost představit Kadaňanům to, co se pod lžícemi bagrů podařilo zhruba ve hloubce jednoho metru odkrýt. Navazuje tím na snahu pravidelně seznamovat obyvatele města s výsledky archeologických prací v jeho obvodu.

„Setkání s dědictvím minulosti v podobě sedm století starých základů jednoho z dávných kadaňských domů, překrytého později valem městského opevnění, nebo znovunalezení jedné z hradebních bašt přece nejsou jen „staré krámy". Jde o důkazy o stáří a bohatství naší vlastní kultury na místě, kde žijeme," zvou patrioty na přednášku organizátoři.

Máte-li zájem poslechnout si zajímavé informace, podívat se na některé nalezené artefakty a zeptat se na historické souvislosti, přijďte ve čtvrtek 25. února na hrad do bývalé galerie Karla Havlíčka (2. dveře vpravo v průjezdu brány). Přednáška dr. Dernera s projekcí začíná od 17 hodin. Chomutovský deník, který s Kryštofem Dernerem několikrát mluvil, ji může jen doporučit.