Když navštívíte rodinný kadaňský Švejk Restaurant, určitě ochutnáte kromě skvělé kuchyně i výborný prémiový ležák Pilsner Urquell. O pivo se zde totiž v posledních létech starají jedni z nejlepších výčepních v celé ČR. V roce 2008 se stal zdejší Václav Vanya mistrem republiky v soutěži Pilsner Urquell Master Bartender a letos vybojoval jeho kolega a bratranec Miloš Protiva v náročné konkurenci druhé místo. Výčepní z Kadaně získali takový věhlas, že je Plzeňský Prazdroj zve čepovat a prezentovat plzeňský ležák na nejprestižnější akce. Zdejší mistři výčepní vám načepují skvělou hladinku, ale můžete si objednat i „čochtana" nebo „mlíko".

V letošním finále Pilsner Urquell Master Bartender čeští nejlepší výčepní poměřili své dovednosti a znalosti v několika disciplínách. Kromě dokonalé techniky čepování piva Pilsner Urquell na několik způsobů museli soutěžící obstát v náročné prověrce znalostí také z historie a výroby prémiového ležáku.

„Musím uznat, že konkurence v letošní soutěži byla opravdu velká, většina mých soupeřů se účastnila už po několikáté. Proto si druhého místa nesmírně vážím, je to pro mne i naši restauraci opravdu velký úspěch. V příštím roce si ale pojedu pro vítězství," uvedl s úsměvem výčepní z kadaňského Švejk Restaurantu Miloš Protiva.

Soutěž Pilsner Urquell Master Bartender je určena všem cílevědomým výčepním, barmankám a barmanům, kteří sdílí nadšení pro své řemeslo a ležák Pilsner Urquell. K úspěchu v soutěži je nezbytná dokonale zvládnutá technika čepování, vzorná péče o pivo, vynikající znalost historie a výroby ležáku Pilsner Urquell a především charizma, se kterým je potřeba plzeňský ležák zákazníkovi správně představit a nabídnout. Světové finále se uskuteční symbolicky v Plzni 5. října, tedy přesně v místě a dni, kdy byl Pilsner Urquell před 170 lety poprvé uvařen. Motivací je kromě titulu mistra světa v čepování také odměna 10 000 eur.

Mistr výčepní: „Dej Bůh štěstí Plzeňskému Prazdroji"

ROZHOVOR S MILOŠEM PROTIVOU

Co potřebujete k tomu, abyste zvítězil v soutěži mistrů výčepních?
Bezprostřednost a otevřenost. Například když čepuji pivo zákazníkovi, můžu si s ním povídat kdykoli, jakkoli a o čemkoli. Dozví se ode mě zajímavosti o Plzeňském Prazdroji, což je předpoklad toho, že to pro něj bude zážitek a vrátí se. Před komisí to probíhá stejně. Během práce se mě ptají a já odpovídám.
Co se od vás dozvídají?

Vše o pivovarnictví a umění dobře načepovat. Když chci, aby pivo dobře chutnalo, pak je potřeba čepovat pivo na jeden ráz, po skle a v 45ti stupňovém úhlu, aby si zachovalo přirozený obsah CO2. Když to tam pustíte z výšky, jako devadesát procent výčepních, zvyklých to do půllitru prostě jen nalít, udělá se oxidační pěna a pivo je už v té chvíli zvětralé, mrtvé. Mě tedy těší, když zákazníci nechodí jen na ten alkohol, ale na dobře načepované pivo.
Cítil jste při soutěži trému, nebo to pro vás byla zábavná záležitost, protože jste dělal to, co dobře umíte a máte to rád?
Nejtěžší bylo, že jsem musel stát před davem lidí a odpovídat do mikrofonu. Pak také ty foťáky a pozornost médií. To není zrovna moje hobby. Jinak je pro mě hračkou vše, co souvisí s pivem, protože se kolem něj točím od útlého věku. Rodina vlastní Švejk Restaurant a já tam chodíval od 15 let na brigády.
Jednou z disciplín je vzorná péče o pivo. Co zahrnuje?
Je to sanitace. Způsob, jak se starat o výčepní zařízení včetně výplachu trubek. Nemůžete to vypláchnout jen vodou a nechat to přes noc stát. Pro mě je péče o pivo nostalgická záležitost. Čistím si to dobře a rád pro sebe, protože chci čepovat nejlepší pivo.
Co je to načepovat čochtana nebo mlíko?
Čochtan je pivo absolutně bez pěny a mlíko je naopak třetinka plná hutné pěny, která vypadá jako mléko. Způsobem čepování měníte chuť piva. Mlíko mají například rády ženy, protože má výrazně sladší chuť. Čochtan se blíží chuti anglického piva.
Vy sám jste pivař?
Dám si pivo tak jednou, dvakrát týdně, ale jedině dobře načepované.
Takže jen u vás…?
Většinou ano (směje se). V Praze na promo akcích ale rád zajdu například do Lokálu, který patří Ambiente. Tam tomu také rozumí.
Co pro vás znamená to, že můžete prezentovat Pilsner Urquel na nejprestižnějších akcích?
Jsem na to hodně hrdý. Pilsner Urquel považuji za jedinou značku piva. Je to tedy můj osobní názor. Když k němu navíc dostanete povídání od sládků, že je potřeba načepovat krásnou hladinku, kde je hutná pěna, jen se do toho zakousnout, je to něco. Pivo je prostě nápoj pro nejširší vrstvy, od nejchudších po krále. Dej Bůh štěstí Plzeňskému Prazdroji:)