Extraliga je prostě pro Chomutov zakletá. Skoro každý rok se opakuje to samé – prohra těsně před extraligovou bránou, spekulace o koupi licence a zklamání, změny v týmu a příprava na další poněkud nudnou základní část sezony v první lize.

Letos Chomutov skončil ve finále na hokejkách ústeckých Lvů, pak se krátce spekulovalo o koupi licence od Kladna. Jenže to své finanční problémy vyřešilo, takže extraliga na prodej není. Chomutov to pak společně s Ústí zkoušel administrativní cestou – podal žádost na rozšíření extraligy o dva týmy. Jenže „ti nahoře“ o tom nechtějí ani slyšet.

Co teď? To co každý rok – Chomutov čeká základní část, kde mu bude soupeřem jen Ústí nad Labem. Fanoušci uvidí v moderní hale místo hvězdných hráčů ze Sparty, Slavie či Třince týmy ze Šumperka či Vrchlabí.


Alespoň v příštím roce určitě. Ale pak…


Generální manažer Jaroslav Veverka mladší naznačil, že by se v budoucnu v Chomutově mohla hrát nejvyšší německá liga. Takže Eisbaren Berlín? Dusseldorf? Zatím to byla jen zmínka, ale je to klidně možné.

„Investujeme do hokeje nemalé prostředky, máme nádhernou halu, angažujeme se v mládeži, kde otcova firma podporovala v minulé sezoně extraligu juniorů, i kolem reprezentačních výběrů. Ale získáváme pocit, že si odpovědní lidé myslí, že je v českém hokeji peněz dost. Proto přemýšlíme o tom, že přemístíme investice jinam,“ řekl šéf klubu pro server hokej.cz.

„Snažíme se taky vymyslet, co atraktivního bychom nabídli našim fanouškům,“ pokračuje. „Měla to být extraliga, ale u ní jsme na valné hromadě nabyli dojmu, že o nás nestojí,“ dodává Veverka. „DEL je celosvětově zajímavá soutěž, kde se hraje agresivní hokej a působí tam řada kanadských hokejistů,“ doplnil.