Milan Dzuriak z Jirkova se po loňské úspěšné charitativní akci „Cesta proti bolesti" rozhodl pro její pokračování. Letos chce pomoci splnit sny nevidomé školačce ze třetí třídy Terezce Lukšíkové z Jirkova. Ta by si přála speciální tiskárnu pro cvičení braillova písma, mobilní telefon pro nevidomé a absolvovat na ranči hypoterapeutickou jízdu na koni.

Letos se však Milan na cyklojízdu kolem republiky nevydá. Místo cyklistiky zvolil běh.

„Myslel jsem, že už druhou akci pořádat nebudu, ale když jsem viděl, jak silnou odezvu u lidí Cesta proti bolesti měla, tak jsem se rozhodl pro pokračování," prozradil Chomutovskému deníku Dzuriak.

S realizací akce Milanovi opět pomáhá město. Ředitel organizace KVIZ Jirkov Bedřich Fryč už zařizuje organizační věci. „Akce začne v Jirkově na náměstí Dr. Edvarda Beneše, kde se odehraje úvod a také odstartuje běh," prozradil Fryč. Poběží se přes Olejomlýnský park okolo rybníka Hřebíkárna, pak dolů na Ervěnické hřiště až k jirkovskému kostelu, kde bude cíl a také připravený program.

Jedno pódium bude na náměstí a druhé u kostela. „Letos budeme od účastníků běhu vybírat startovné. Nepůjde tedy jen o mou podporu při běhu, ale současně o finanční příspěvek pro Terezku," popsal změny Dzuriak. Letos bude i bohatší doprovodný program. „Vystoupí víc kapel, pro lidi připravujeme placky s logem akce, na místě budou atrakce jako skákací hrad a podobně," řekl Dzuriak. Zajímavou podívanou nabídne městské sklepení, kde amatérské divadlo Nahoď zahraje dětem pohádkovou cestu. Otevřená bude i městská věž.

Příprava už je v plném proudu a je ve fázi, kdy se dolaďují spíše detaily. Mezinárodní punc dá koncertu australský rocker Gwyn Ashton.

Cesta proti bolesti Milana Dzuriaka natolik pohltila, že chce akce pořádat tak dlouho, dokud o ně bude zájem. Pro příští rok plánuje dojít pěšky z Chorvatska do Jirkova. Víc ale neprozradil. Teď ho prý zajímá letošní akce. Věří, že po dvou postižených klucích z minulého roku, se podaří splnit sny i Terezce.

Pokračování cesty proti bolesti se uskuteční 1. července od 15:30 hodin. Akci zakončí ve 22:00 hodin vypuštění lampionů štěstí.