Pro kolegy ze sdružení PRO Chomutov to není žádný šok, všechno prý předem prodiskutovali. „Jednoduše už nezvládám věnovat se naplno další práci,” říká otevřeně známý chomutovský zubař, jehož ordinace je plná stejně jako seznam pacientů. „Mám dvě malé děti a náročnou práci. Nemohu se pozici zastupitele věnovat naplno, proto jsem se rozhodl se funkce vzdát,” dodal Kasl, který jako člen Strany zelených kandidoval ve sdružení PRO Chomutov.

Na jeho místo nastoupí první náhradník, kterým je právě Daniel Černý. „Ten pracuje již rok v Komisi majetku, investic a územního plánu a pravidelně se zúčastňuje jednání našeho zastupitelského klubu, takže je ´v obraze´,” uvedl k tomu Jan Hartman z klubu PRO Chomutov. Slib zastupitele by měl Černý složit při nejbližším zasedání, tedy 19.prosince.

Michal Kasl je přitom mezi lidmi oblíbený, ze všech kandidátů všech stran byl čtvrtý v pořadí preferenčních hlasů. V minulém volebním období byl nějaký čas dokonce radním, své funkce se vzdal v roce 2008 poté, co přes jeho nesouhlas rada odvolala Přemysla Rabase z funkce ředitele zooparku. Později znechucen přestal docházet i na zasedání zastupitelstva.

Podle Hartmana s ním klub i přes jeho odstoupení nepřestane spolupracovat. „Nám, nováčkům v zastupitelstvu, pomohl spolu s Přemkem Rabasem co nejrychleji se zorientovat v chodu zastupitelstva a poskytl nám řadu rad i cenných informací,” poděkoval mu veřejně na svém blogu.

V současném chomutovském zastupitelstvu je to druhá změna oproti výsledkům voleb. První přišla po rezignaci exprimátorky Ivany Řápkové (ODS), kterou v křesle zastupitele nahradil Zdeněk Fojtík.